Міжнародне дослідження PISA провело опитування на тему: “Хто хоче стати вчителем”. Його результати свідчать, що цією професією цікавляться зовсім небагато учнів.

До теми Учні повинні боятися вчителя: 5 головних міфів про педагогів

Що показало дослідження? У країнах ОЕСР (організація економічного співробітництва та розвитку, яка об'єднує 37 країн світу), лише 5% учнів планують працювати вчителями.

Цікаво, що загалом про це думає 3% хлопців та 6% дівчат. Це близько 10% від усіх учнів, які мають у планах отримати вищу освіту.

Учительська професія особливо приваблює школярів в Індонезії, Ірландії, Японії, Кореї, Люксембурзі та Туреччині. У цих країнах близько трьох із десяти учнів бачать себе у вчительській професії.

Водночас відомо, що ця професія не дуже цікавить підлітків з Естонії, Німеччини, Угорщини та Італії.

До того ж, учні, які планують працювати вчителями, мають гірші навички з математики та читання, ніж ті учні, які планують здобути вищу освіту для подальшої кар’єри в іншій галузі,
– говорять дослідники.

Скільки учні хочуть стати вчителями
Скільки учні хочуть стати вчителями / Дослідження PISA

Зазначимо, що велику роль у бажанні стати вчителем відіграє рівень зарплати. Так, у країнах, де зарплата вчителів вища, відсоток учнів, які хочуть працювати педагогами, теж у середньому вищий, ніж в інших країнах.

Скільки заробляють вчителі

Окрім того, згідно з дослідженням, у середньому в країнах ОЕСР учителі молодшої школи заробляють 85% зарплати у порівнянні з людиною з вищою освітою, яка працює за іншою професією.

Натомість вчителі середньої школи заробляють 88% від цього рівня. А вчителі старшої школи заробляють найбільше – 92% від даного рівня.

До слова, уряд ухвалив постанову про збільшення виплат освітянам. Так, вчителі вже з 1 січня 2021 року отримають на 20% більшу зарплату. Водночас з грудня 2021 року зарплати педагогів збільшаться ще на 8,4%.

Зарплати вчителів інфографіка 24 канал
Зарплати вчителів у 2021 році / Інфографіка 24 каналу