Джерело: ТСН

Стався цей інцидент кілька днів тому. В учнів молодших класів у школі № 8 у Кропивницькому погіршилося самопочуття саме після сніданку в шкільній їдальні.

До теми Пожартували: школярки підсипали проносне у воду однокласникам – їх госпіталізували

Після досліджень фахівці Держпродспоживслужби виявили безліч мікроорганізмів у зразках їжі і у змивах з поверхонь в шкільній їдальні. Серед них знайшли і патогенний стафілокок. Ймовірно, це і викликало харчове отруєння у дітей. До того ж, самі харчі з їдальні були неналежної якості.

Керівниця Управління освіти міськради Кропивницького Лариса Костенко розповіла виданню "Гречка", що у продуктах виявили кишкові інфекції, а в одному з сирих продуктів знайшли сальмонелу.

За її словами, працівників їдальні також направили на огляд та бактеріологічні дослідження. Так, стафілокок виявили у одного з кухарів харчоблоку та 4 дітей. Цього працівника наразі відсторонили від роботи.

5 січня у школі будуть приймати рішення про відновлення навчання для початкової школи з понеділка. Додамо, що після інциденту в школі провели генеральне прибирання і повну дезінфекцію. Решту шкіл Кропивницького також перевірять спеціалісти.

Що відомо про масове отруєння у Кропивницькому

Кілька днів тому двоє хлопчиків семи та восьми років потрапили у міську дитячу лікарню із симптомами важкого отруєння. Батьки потерпілих розповіли, що дітям стало зле через кілька годин після сніданку у школі.

Дітей повели на гарячий сніданок. Ввечері учень прийшов, погано себе почував. Рвота була сильна...,
– каже мама першокласника Тетяна.

Згодом стало відомо, що схожі симптоми були у близько 50 учнів молодшої школи. У більшості нездужання швидко минуло. Решта ще хворіють – дехто вдома, а хтось в лікарні.