Про це розповів директор Інституту української мови, професор Павло Гриценко під час круглого столу "Мовна політика незалежної України як спадщина лінгвоциду імперії в її різних російських формах". І наголосив: російська мова в Україні досі не витіснена.

Важливо Люди, які кажуть, що мова не має значення, підігрують ворогу, – інтерв'ю з Павлом Вишебабою

Противники української мови змінили тактику

Гриценко розповів, що противники державної тепер не носять футболки з написом, який агітує за російську мову.

Вони роблять підступні кроки, щоби російська мова в Україні залишалася присутньою і зміцнювала чимало позицій у шкільництві, в медійному просторі, в адмініструванні,
– зазначив мовознавець.

На його думку, українська мова ще не стала остаточно повноважно удержавлена на всіх теренах нашої держави.

Є терени, окуповані неукраїнською ідеологією, окуповані тими, хто не хотів би, щоб тут була українська мова. Це і прикордоння із нашими сусідами: Угорщиною і Румунією,
– заявив професор.

Гриценко також додав, що в нашій державі ще не відбулася повна українізація українськомовних текстів. За його словами, присутній прихований російський субстрат документації, правних документів тощо.

Читайте Чи можуть педагоги, учні, студенти говорити російською у навчальних закладах: відповідь МОН

Чи можуть учні та вчителі на перервах розмовляти російською

  • Чимало українців скаржиться, що на перервах у школі діти спілкуються між собою російською. Педагоги не роблять зауважень, бо часто самі спілкуються російською.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив: перерва – частина освітнього процесу, який вимагає від педагогів та учнів спілкування державною мовою.
  • У МОН також наголосили, що у робочий час педагоги повинні застосовувати лише державну мову.