Проєкт президентського університету передбачає створення сучасного закладу освіти завдяки концентрації найкращих матеріальних і людських ресурсів.

До теми Шкарлета здивувало обурення людей через зарплату для майбутніх викладачів президентського вишу

За даними МОН, метою проєкту є створення університету, що поєднує високоякісну освіту, сучасні дослідження та інноваційну діяльність шляхом інтегрування з наукою високого рівня та високотехнологічними компаніями.

У процесі оцінки проєкту мають відпрацювати бізнес-процеси управління університетом, методи навчання, інноваційні форми співпраці з бізнесом та взаємодію з академічними науковами установами тощо.

Міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що президентський університет у МОН бачать, як сучасний інноваційний освітній і науковий центр для реалізації інтелектуального й творчого потенціалу громадян України.

Місія університету в тому, щоб стати моделлю здійснення глибинних реформ у системі вищої освіти і науки, інноваційним і науковим центром, який забезпечує підготовку високопрофесійних фахівців,
– заявив Шкарлет.

Концепція передбачає досягнення таких цілей:

  • створення інноваційного університету, згідно з концепцією «трикутника знань» (освіта, дослідження та інновація) для навчання талановитої молоді;
  • забезпечення інноваційного бізнесу, наукових установ та державних органів молодими фахівцями найвищого рівня, запобігання виїзду української молоді за кордон;
  • розвиток взірцевого університету, який створюватиме нові стандарти навчання та досліджень, освітнього простору та співпраці з науковою сферою та бізнесом.

Яких спеціалістів готуватимуть у президентському виші:

В університеті планується готувати фахівців і здійснювати дослідження за такими напрямами:

  • інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект;
  • нанотехнології;
  • аерокосмічні технології;
  • енергетичні технології;
  • біотехнології та науки про здоров’я;
  • глобалізація та міжнародні комунікації.

Перевагами університету мають стати академічна свобода й інституційна автономія, міжнародний склад викладачів і науковців, залучення фахівців з бізнесу, державного управління тощо.

Також будуть високі академічні вимоги для вступників та зокрема реалізація принципу "скільки років навчався, стільки відпрацюй для України в державному секторі".


Так виглядатиме президентський університет на ВДНГ / Фото 24 канал

На території майбутнього університету пропонується розмістити нові навчально-лабораторні корпуси, дослідницький центр, клініку, бізнес-центр, об’єкти соціальної сфери, а також зону рекреації та спорту.

Президентський університет в Україні: що відомо

  • Володимир Зеленський анонсував відкриття у Києві президентського університету. На його створення, за підрахунками МОН, необхідно витратити понад 7 мільярдів гривень.
  • Перший навчальний рік у цьому закладі почнеться вже 1 жовтня 2023 року. Навчання для найкращих студентів буде безкоштовним, але за особливої умови – працювати після його закінчення треба в Україні.
  • Навчання у президентському виші передбачатиме 30% теорії та 70% практичних занять. А стажування проходитиме на найкращих підприємствах і компаніях.
  • Водночас до викладання в університеті залучатимуть кращих українських фахівців і застосовуватимуться найсучасніші методики викладання. Найкращі викладачі отримуватимуть близько 4 тисяч доларів чи євро зарплати.