За пропозицією ВООЗ, до тестувань у школах необхідно вдаватися навіть тоді, коли випадків захворювання не виявлено.

До теми Не можна допускати до роботи без щеплення, – головний санлікар про вакцинацію вчителів

Зазначимо, що раніше у ВООЗ рекомендували проводити тестування на COVID-19 лише тоді, якщо була виявлена певна кількість випадків захворювань.

А тепер в організації вважають доцільним робити ПЛР-тести або тести на антиген навіть за відсутності відповідних симптомів серед учнів та вчителів.

Поки тривають літні місяці, уряди мають можливість запровадити усі необхідні заходи, які допоможуть знизити рівень захворювань та уникнути закриття шкіл,
– наголосив регіональний директор ВООЗ з питань Європи Ганс Клуге.

Адже, на його думку, закриття шкіл згубно впливає на освіту, соціальне і психологічне благополуччя дітей та молоді. "Ми не можемо дозволити пандемії позбавляти дітей освіти та розвитку", – додав Клуге.

У ВООЗ нагадали, що закриття шкіл треба розглядати лише як крайній захід, коли ситуація вже виходить з-під контролю й інші запобіжні заходи не допомагають.

До слова, ВООЗ закликала продовжувати носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції навіть вакцинованим людям. Насамперед через швидке поширення штаму коронавірусу Дельта.

Що варто знати про штам Дельта

Дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.

Цей штам коронавірусу вперше виявили в Індії. Нині його зафіксували у 98 країнах.