Коледжі, включаючи Міжнародний християнський університет, Університет Мейдзі та Софійський університет, планують запропонувати приблизно 70 студентам безкоштовну освіту та безпечне середовище для навчання.

Читайте також До навчання в умовах війни повернулися близько 3,5 мільйона учнів, – Шкарлет

Вони пропонуватимуть короткострокові програми тривалістю від 1 до 1,5 року, після чого деякі також запропонують навчальні програми.

Освіта – це право студента. Завдяки цій ініціативі ми хочемо забезпечити студентам безпечне середовище для продовження навчання,
– сказав представник ICU.

У травні університет у західному передмісті Токіо прийняв 5 українських студентів, навчання яких було зірвано повномасштабним вторгненням Росії.

Ініціативу спільно очолює токійська організація Pathways Japan, яка надає підтримку біженцям із Сирії та Афганістану, пов’язану з навчанням та кар’єрою.

За словами Норімаси Орія, представника організації, студенти можуть відчувати, що їхнє майбутнє в Японії відрізняється від того, що вони планували. При цьому організація хоче, щоб вони використали цю можливість, щоб працювати над новими мріями та самореалізацією. Норімаса Орійо пообіцяв студентам з України надати фінансову підтримку, поки вони не стануть економічно незалежними і не облаштуються в Японії.

Терміни подачі заявок

Заявки на вступ триватимуть до 24 червня, і очікується, що кандидати, яких обрали, прибудуть до Японії в серпні, до початку нової академічної сесії у вересні, повідомили в Pathways Japan.

Відібрані студенти отримають:

  • Авіаквитки до Японії,
  • Житло,
  • Плата за навчання,
  • Підтримка у видачі віз і дозволів на проживання
  • Стипендії або допомогу в пошуку роботи на неповний робочий день.

Дивіться також: Зеленський поговорив зі студентами й викладачами топвишів Великої Британії