“Для Закарпатської області ця ситуація не становить ніякої небезпеки, тому що географічно місце аварії розташоване так, що ці стоки не можуть піти в річки Закарпаття. Відбори проб нами ведуться, контроль якості води проводиться Державною екологічною інспекцією у звичному режимі”, - доповів в.о. начальника екологічної інспекції у Закарпатській обл. Оксана Фенцик.
“Якщо підуть зараз дощі дуже сильні, це може, звичайно, сприяти, скажімо так, транспортуванню цих речовин до річки Тиса, або до інших притоків Дунаю, і створити умовну загрозу, навіть в разі потрапляння частини цих речовин в Тису або в Дунай, їхня концентрація буде не дуже високою і, відповідно, мені здається, що водоочисні споруди зможуть з цим впоратись”, - каже еколог Сергій Курикін.
Навіть мінімальну загрозу українці зустріти готові. Поки ж пропонують свою допомогу у ліквідації наслідків аварії сусіду.
“Створено чергово-оперативну групу і проведено розрахунок сил, які у випадку потреби виїдуть до території Угорщини і нададуть допомогу, але поки що звернення такого не було з боку угорського уряду”, - сказав Петро Коротинський (департамент управління рятувальними силами МНС України).
На ліквідацію наслідків екологічної катастрофи в Угорщині, очікують, піде щонайменше рік. На площі 40 квадратних кілометрів потрібно буде повністю зняти 2 сантиметри ґрунту. З моменту аварії на заводі 4 жовтня з пошкоджених резервуарів витекло 600-700 тисяч кубічних метрів токсинів.
Тамтешня влада вже попросила технічну та фінансову допомогу у Євросоюзу. За попередніми оцінками, на ліквідацію наслідків екологічного лиха потрібно десятки мільйонів євро. Територію зараз розчищають близько п’яти тисяч військових та поліцейських.