Володимир Кириченко живе поблизу річки. Через жахливий сморід вікна вони не відчиняють. За метр від річки росте городина. Чоловік зізнається — за все своє життя такого ще не бачив.

"Почалось це десь з п’ятниці. Вода стала такою рижуватою. В суботу вона ще потемніла, по воді пішли круги, наче після мастила, бензину чи солярки", — розповів Володимир Кириченко.

У неділю вода вже була чорною, з'явився їдкий сморід. До цього вода була прозорою, навіть можна було побачити дно. Зараз же взагалі нічого не видно. Купатися ніхто вже не наважується. У воді багато мертвої риби. На березі знаходили трупи тварин.

Від забруднення уже потерпають і люди. Чотирирічний онук Любові Коримби потрапив до лікарні. Малий покупався в річці, коли вода уже була брудною. Потім у хлопчика болів живіт, піднялася температура.

Що саме було з дитиною, у лікарні так і не сказали. Чи дійсно хворобу спровокувала брудна вода, досі невідомо. Чиновники кажуть — більше ніхто не скаржився. У Козелецькій районній держадміністрації розповідають — забруднення виявили ще 2 тижні тому. Відтоді лише відстежували ситуацію, виловлювали та знищували мертву рибу. Що робити далі, не знають. Не з'ясували і причини забруднення.

Попередні аналізи показали малий вміст кисню у воді. Остаточних результатів на сьогоднішній день поки ще експертиза не зробила. Прокуратурою по факту забруднення внесено до єдиного реєстру злочинів, проводиться розслідування,
— розповів голова Козелецької районної державної адміністрації Володимир Швед.

Читайте також: Одна із приток Дніпра "встелена" мертвою рибою, екологи б'ють на сполох

У місцевій санітарній службі теж не мають відповіді на це питання. Лише констатують: вода дійсно брудна. Радять не купатись та не рибалити. А в екологічної інспекції Чернігівської області узагалі кажуть, що в ситуації винна сама природа.

"Ніяких несанкціонованих скидів або аварійних ситуацій не було. Ми не можемо шукати причину в цьому. Я думаю, що ця причина — це дійсно болотні води, це рослинні рештки, вони дають саме таке забарвлення", — переконаний начальник відділу контролю Державної екологічної інспекції Ольга Шедько.

Але місцеві жителі у це не вірять. Остаточні результати експертизи будуть ще не скоро. А от Мінекології уже заявило — деякі показники перевищені в рази. У цій ситуації мешканців селища Козелець тішить тільки те, що вода у їхніх кранах — не з Остера. Утім, через екологічне лихо на Чернігівщині уже хвилюються і в столиці. Адже вода з річки тече до Десни, а далі до Дніпра. У Київводоканалі запевняють — поки загрози немає. Воду перевіряють щогодини.

Читайте також: Як місцеві жителі отруюють водоносні жили Карпат