Колишній міністр фінансів України Ігор Уманський збирався розгорнути масові перевірки бізнесу під виглядом боротьби зі схемами. Про це Катерина Гупало написала на своїй фейсбук-сторінці.

У ці дні в стрічці розганяється "зрадонька" з посиланням на Уманського (інформацію про його алкоголізм коментувати не буду), його висловлювання на тему "скруток" і те, як він нібито ініціював боротьбу з ними на суму 5 мільярдів гривень щомісяця. Працюючи багато років з податковими спорами, розумію, що під прапором боротьби зі схемами ексміністр хотів запустити терор з масовими податковими перевірками, за результатами яких щомісяця знімати по 5 мільярдів гривень бюджетного відшкодування ПДВ з реальних сумлінних підприємств, які поки ще живі. Таке собі безпроцентне примусове кредитування держави. Поки бізнес роками б судився, пан Уманський відзвітував би про додатковий профіт – держава нічого нікому не винна,
– написала вона.

Юристка розповіла, що такий же підхід до роботи Уманський застосовував, коли раніше був в.о. міністра.

"Стикалася з таким підходом за часів попередників – у клієнтів по кілька перевірок на місяць, податкових повідомлень-рішень, штрафи, пені, кримінальні провадження, пресинг. Пан Уманський також "успішно" застосовував ці методи, коли виконував обов'язки міністра фінансів при прем'єрі Юлії Тимошенко. Про корупцію в таких методах окремо нагадувати не буду. Блокування повернення ПДВ, яку пропонував пан Уманський, – це вимивання обігових коштів бізнесу, які дуже необхідні під час кризи", – підкреслила Гупало.

Бюджетне відшкодування ПДВ за останній рік відбувається в основному вчасно, системно і автоматично, зазначила вона.

"Сподіваюся, в кризовому 2020 році так буде і надалі. Податкових перевірок і суперечок стало менше, рівень комунікації податкової з бізнесом підвищився, кількість задоволених скарг на рівні ДФС України відчутно зросла. Отже, все ж схиляюся до думки, що останні новини навколо даної особи – це скоріше агонія через звільнення і образа за те, що не дали розставити своїх "потрібних" людей в податковій і митниці", – підсумувала авторка.