За 12 місяців мінімальна зарплата зросте ще 4 рази, загалом на 61 гривню. У грудні вона сягатиме 1134 гривні. В уряді кажуть, на більше грошей немає.
“Так, ми можемо це зробити, тоді держава буде банкротом. Наша задача сьогодні підняти рівень розвитку економіки нашої держави на такий рівень, щоб дійсно не закладати боргові зобов’язання на фінансування соціальних виплат”, - сказав міністр фінансів України Федір Ярошенко.
П’ять разів у 2012-му зростатиме і прожитковий мінімум. Плюс 78 гривень і на кінець року, згідно з розрахунками чиновників, українцю для того, щоб прожити місяць вистачить менше 1100 гривень.
“У грудні місяці наступного року мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум для працездатної особи буде меншим, ніж він фактично був ще в листопаді 2011 року. На той прожитковий мінімум, який буде у грудні, вже сьогодні нереально прожити”, - каже провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко.
У грудні місяці наступного року мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум для працездатної особи буде меншим, ніж він фактично був ще в листопаді 2011 року
За словами експертів, реальний прожитковий мінімум ще у листопаді 2011-го складав більше 1150 гривень. Та навіть ця цифра не є точною, переконують фахівці. Мовляв, місячний прожитковий мінімум сформований на базі споживчого кошику ще 2000 року. В уряді не заперечують.
“З 2005 року, на жаль, все це гальмувалося. Міністерство економічного розвитку спільно з іншими міністерствами і відомствами відпрацювало цю позицію і відразу після Нового року ми вийдемо зі своїм проектом рішення на розгляд Кабінету Міністрів”, - сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов.
Водночас, на думку чиновників, попри несуттєве зростання мінімальних показників, життя українців покращується. У 2012-му уряд обіцяє значне підняття заробітної плати вчителям та медикам, а пенсії, переконують, зростуть на 10%.
Хизуються у Кабміні і минулорічними показниками. Чиновники підрахували, що минулоріч, порівняно з 10 роком, середня заробітна плата зросла на 18% і склала майже 2600 гривень.
“А що таке середня заробітна плата? Це означає, що у когось це 1500, а у когось - 7000. А що таке 7000? Це вже європейський рівень зарплати. У Греції, наприклад, нижчий, у Польщі, ну, приблизно такий”, - каже Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Оптимізм урядовий не розділяють міжнародні експерти. Згідно з даними Організації Об’єднаних Націй, в Україні за межею бідності перебуває майже 80% населення. Це більше, аніж навіть у сусідній Білорусі.