Про це в коментарі сайту "24" розповів Сергій Гунько, керівник прес-служби Державної міграційної служби України.

Вивчаючи досвід європейських держав, в тому числі, тих, які вже понад 10 років тому запровадили такі документи, розраховуємо, що перехід на електронні документи відбуватиметься природним шляхом. Тобто, без примушення, без встановлення будь-яких граничних термінів українці зможуть отримати нові документи упродовж найближчих чотирьох років,
– підкреслив він.

За його словами, скасовується штамп про шлюб. Натомість, сімейний стан записуватиметься на електронний безконтактний чіп, так само як реєстрація місця проживання чи індивідуальний податковий номер. Головним мотивом запровадження електронних документів є безпека, а також це одна з вимог для забезпечення можливості безвізового в’їзду українців в країни ЄС.

З іншого боку, коментує Гунько, як показує світова практика, відразу після запровадження таких документів починають розвиватися електронні сервіси. Тобто є можливість, не виходячи з дому, замовити чи отримати котрісь послуги тощо.

Сервісна складова є дуже важливою. Але, це питання часу. Тобто, в жодній державі світу сервісна інфраструктура не створювалася до початку видачі документів. Той самий шлях пройде Україна і найближчими роками ми побачимо суттєві переваги нового документу,
– наголосив Гунько.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада України прийняла закон№3224, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України. Згідно з документом, оформлення паспортів буде здійснюватися з 14 років, також скасовується штамп про шлюб. Очікується, що нововедення почне діяти з 1 жовтня 2016 року.

До слова, з січня цього року безконтактні пластикові картки замість паперових паспортів уже отримують особи, котрі досягли 16 річного віку. Для них така послуга безкоштовна.

Читайте також: Що зміниться у видачі внутрішнього біометричного паспорту: коротко і зрозуміло