Про це сайту "24" розповів представник омбудсмена Михайло Чаплига.

За його словами, коли співробітники офісу омбудсмена досягли домовленості про вивіз в’язнів із непідконтрольної Україні території, окремою умовою була відсутність піару.

Однією з умов, яка була в домовленостях — не робити на цьому піар. Нікому. Щоб та сторона не виглядала слабкою і не припинила співпрацю. Домовленість була така: просто інформуємо. Без оцінок. Ми свого слова дотримались,
— розказав він.

Після того, як Україні передали першу партію в’язнів, як розказав Чаплига, з’явилися заяви українських політиків, які приписали собі це досягнення.

Виходить політик, і каже, що завдяки його зусиллям, багато тисяч ув'язнених будуть одночасно передані Україні. Виникає здорове практичне питання: а як можна одночасно передати ну, хоча б 100 людей? Уявіть, яка потрібна кількість озброєних людей для супроводу та зустрічі, кількість справ, які повинні бути передані, процедура передачі цих справ — кожного окремо. Кожна людина повинна пройти процедуру ідентифікації, передачу справи, передачу речей,
— сказав представник омбудсмена.

За його словами, представники бойовиків з цього приводу висловлюють "певне здивування і винить у всьому нас".

"Коли з'явилися певні політичні заяви — це викликало певне напруження. Особливо гостро воно сприймається, коли ти в футболочці стоїш на місці передачі в оточенні повністю екіпірованих збройних людей з того боку, які дуже наполегливо говорять: "Хлопці, ви не праві!". Починаєш нервувати", — зазначив він.

Більше читайте у повній версії інтерв’ю: Представник омбудсмена про долю в'язнів на окупованих територіях

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що близько двох тисяч осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, що опинилися на окупованих територіях, заявили про своє бажання перейти на територію, яку контролює уряд України.