Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.
Можливо, що Єфремова ще деякий час не затримували б. Але його спроба виїзду з країни пришвидшила це. Як відомо, до Відня вже виїхав його син, і Єфремов почав переводити свої кошти і ресурси за кордон. У ГПУ, очевидно, побачили те, що називається "обґрунтованою підозрою" щодо того, що Єфремов може з Відня вже й не повернутися,
– зазначив він.
За словами політолога, в ГПУ скористалися його намаганням покинути Україну. Адже він фігурант кількох кримінальних справ.
Його притягнення до відповідальності означає, що після обрання судом запобіжного заходу в Єфремова вилучаються закордонні паспорти, і він втрачає можливість покинути Україну. Реально, думаю, всі справи проти нього потроху доводилися до "кондиції" і наприкінці року вже були б готові до передачі в суд. Якби не його спроба виїхати, то Єфремов був би зараз на свободі,
– вважає Чорновіл.
При цьому експерт переконаний, що причиною затримання Єфремова стало саме його бажання виїхати, а не звинувачення, які висунув проти нього колишній однопартієць Володимир Ландік.
Ландік раптом захотів стати білим і пухнастим. В нього є особистий конфлікт із Єфремовим, який ще на початку 2000-их років потроху почав гноїти його. Зараз Ландік вирішив цим скористатися за принципом: якщо він ворог Єфремова, то чому не може стати другом новій владі? Вирішив зіграти і отримати бонуси,
– зазначив експерт.
На думку Тараса Чорновола, у провадженні справ проти Єфремова, якого підозрюють у сепаратизмі, в махінаціях із шахтовим обладнанням і так званим регресним фондом по виплатам постраждалим на шахтах, перспектива є. На відміну від попередньої справи про голосування за диктаторські закони 16 січня 2014 року.
Вона не була дуже перспективною. Єфремова звинувачували в тому, що голосував за бандитські закони. За Конституцією народний депутат може голосувати за що завгодно. Єфремова мали звинувачувати у фальсифікації голосування або примушування до цього. Хтось із нардепів повинен був надати докази щодо того, що Єфремов шантажував або давав розпорядження членам лічильної комісії сфальсифікувати підписи. Це треба було підтвердити аудіозаписом або письмовим розпорядженням. Цього немає. Тому справу закрили, – підкреслив Тарас Чорновіл.
Нагадаємо, 30 липня Генпрокуратура затримала в аеропорту "Бориспіль" екс-голову фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Його підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України.
Читайте також: Луценко розповів, чому Єфремов є дуже цінним арештантом