Про це пише у блозі на НВ політолог Володимир Фесенко.

Він перерахував найімовірніші версії вбивства.

За словами Фесенка, перша версія – кримінальні розбірки, які виникли, можливо, за борги.

Версія номер один, з огляду на ту напівкримінальну сферу, до якої і раніше, до драматичних подій 2013-2014 років, був причетний Жилін, і те, що він, мабуть, і зараз продовжував обертатися в подібних кругах, – це версія кримінальних розбірок. Кажуть, у нього були борги. Досить, на мій погляд, виправдана версія. Людина, що входить в напівкримінальні процеси, що має борги, в результаті постраждала від своїх поганих звичок,
– пише автор.

Друга версія також пов'язана з фінансовими потоками, зазначає політолог.

"Жилін, як активний учасник сепаратистського руху, був причетний до збору коштів на підтримку цього руху. Боротьба за розподіл цих коштів йде досить серйозна – як всередині сепаратистських республік, так і на території Росії. І, можливо, Жиліна підозрювали в тому (вибачте за термін, характерний для того середовища), що він "крисятничав", тобто приховував частину коштів, не всі віддавав", – пише Фесенко.

Читайте також: Вбивство Жиліна наробило багато шуму у мережі

За словами політолога, версія "відповідь українських месників" фігурує в соцмережах.

Не виключаю, що за неї візьмуться і російські співробітники правоохоронних органів: їм це вигідно,
– додав він.

"Четверта версія – це розбірки в керівництві сепаратистського руху, банальна боротьба за владу, особисті конфлікти, які в цьому середовищі існують", – продовжує Фесенко.

Політолог називає ще одну версію – конспірологічну

"Вона полягає в тому, що вбивство Жиліна могли зімітувати, щоб перевести його в інший статус, законспірувати", – зазначив Фесенко.

Нагадаємо, 19 вересня під Москвою у ресторані "Вітерець" невідомий розстріляв Євгена Жиліна та його друга Андрія Козиря. Лідер організації "Оплот" помер на місці, його соратника у тяжкому стані госпіталізували.

Згодом з'явилось відео з місця вбивства Жиліна.

Слідчий комітет РФ оприлюднив основні версії вбивства ватажка "Оплоту". Пріоритетною є комерційна діяльність, також не виключаються особисті неприязні стосунки.