Востаннє зустріч такого формату організовували ще наприкінці вересня. Повідомляється, що основними темами 25-го зібрання є потреба в ППО та робота українських оборонних коаліцій. Про все, що потрібно знати про новий "Рамштайн", інформує 24 Канал.
Дивіться також Для чого Трампу Панамський канал, Гренландія і Канада – 51-м штатом: що взагалі відбувається
Що відомо про зустріч "Рамштайн" станом на зараз
Зеленський зустрівся з Рютте
Володимир Зеленський також зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
Основну увагу Зеленський та Рютте під час розмови приділили посиленню протиповітряної оборони нашої держави та залученню країн НАТО до закупівлі українського озброєння за данською моделлю.
Спільне завдання партнерів – забезпечити сильну позицію України для наближення справедливого й тривалого миру. Сьогодні обговорили також те, як платформа Північноатлантичного альянсу може бути залучена для досягнення цієї мети,
– сказав президент.
Зеленський зустрівся з Рютте / Відео з акаунту Володимира Зеленського у соцмережі Х
Український президент зустрівся з Остіном
Президент України у межах "Рамштайну" також зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Політики обговорили підтримку України.
Основні теми нашої розмови – ситуація на полі бою, роль дронів на цьому етапі війни та оборонні потреби України щодо БпЛА різних типів. Говорили і про посилення української ППО та перспективи надання додаткових систем протиповітряної оборони, зокрема у співпраці з іншими країнами,
– написав Зеленський.
Зеленський зустрівся з Ллойдом Остіном / Фото з акаунту Володимира Зеленського у соцмережі Х
Глава держави зазначив, що Україна вдячна США, усьому американському народові, обом партіям та обом палатам за підтримку, яка допомагає берегти незалежність і захищати життя людей у боротьбі проти неспровокованої та злочинної російської агресії.
Зеленський зустрівся з Пісторіусом
Володимир Зеленський на базі "Рамштайн" зустрівся з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.
За словами президента, він обговорив з німецьким міністром військову допомогу нашій державі на цей рік, постачання додаткових засобів ППО, майбутню роботу формату "Рамштайн", а також підтримку українського виробництва озброєння й техніки.
Лише сильні позиції України на полі бою, зміцнення наших воїнів допоможе примусити Росію до справедливого й тривалого миру,
– підкреслив глава держави.
Зеленський зустрівся з Пісторіусом на "Рамштайні" / Відео з акаунту Володимира Зеленського у соцмережі Х
Зеленський також наголосив, що Україна вдячна Німеччині за лідерство в посиленні нашої ППО та за тисячі життів, які ми врятували разом.
США оголосили новий пакет допомоги України на 500 мільйонів доларів.
Зеленський про Курську операцію
Зеленський назвав Курську операцію однією з найбільших перемог України.
"Росія мала відвести майже 60 тисяч військ з українського фронту, щоби справлятися з нею", – вказав він.
Президент наголосив, що російські погрози виявилися блефом після того, як ЗСУ зайшли в Курську область і здійснили там низку успішних операцій. І більше погроз росіян виявляться блефом, що партнери спільно працюватимуть над миром.
Зеленський висловився про іноземні війська в Україні
Путін хоче повністю знищити Україну, сказав Зеленський. За його словами, нашою метою є пошук інструментів, щоб цього не сталося.
Вважаю, що один з таких інструментів – розміщення контингентів партнерів в Україні. Ми вже чули сигнали від деяких країн, які нас у цьому підтримують – Велика Британія,
– сказав президент.
Ліцензії на виробництво зброї для України
Зеленський зазначив, що в України були розмови з США щодо ліцензування виробництва систем ППО та ракет в Україні.
"Це могло б стати значною частиною наших гарантій безпеки. І це абсолютно можливо зробити", – сказав він.
Президент наголосив, що обіцянки, які пролунали під час останнього Саміту НАТО не були повністю втілені. Україні дуже потрібні обіцяні системи ППО.
"Ви бачили, що вчора сталося у Запоріжжі. Російський терор треба зупинити", – сказав він.
За словами Зеленського, втрати Північної Кореї у війні проти України станом на зараз становлять 4 тисячі осіб.
Зеленський про закінчення війни
Я роблю все, щоб завершити цю війну з гідністю для України та всієї Європи цього року, – Зеленський.
Президент зауважив, що завершення війни ще спільна мета України та союзників, а не Росії.
Безпекові угоди з партнерами
Зеленський зауважив, що безпекові угоди підписані вже з 27 країнами-партнерами, що становить переважну кількість присутніх на "Рамштайні".
Але нас більше тут, набагато більше. Давайте зберемо нашу силу разом і укладемо такі угоди з усіма учасниками,
– сказав Зеленський.
Зеленський про дрони
Володимир Зеленський зазначив, що вчора провів Ставку, головним питанням якої було постачання дронів та РЕБ для армії.
Виробництво дронів в Україні більш ефективне з точки зору витрат, ніж будь-де. Цього року ми в Україні хочемо поставити рекорд у кількості та якості дронів, як ми виробляємо та отримуємо від наших партнерів,
– сказав Зеленський.
Зеленський закликав союзників ставати більш залученим до нарощення арсеналу дронів.
"Українці мають найбільше досвіду у Європі у використанні дронів. Також ми маємо найбільшу спроможність у Європі виробляти дрони. Тому, будь ласка, інвестуйте більше у цю українську силу, тому що після війни це стане вашою силою", – сказав президент.
Засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" стартувало.
Зеленський прибув на базу Рамштайн в Німеччині, повідомляють ЗМІ.
Зустріч Умєрова та Остіна
Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч із міністром оборони США Ллойдом Остіном. У ході розмови посадовці обговорили підготовку до засідання "Рамштайну" та ключові напрями співпраці.
Сьогодні лідери коаліцій затверджують "дорожні карти" за кожним із восьми напрямків співпраці, які зафіксують стратегічні цілі та ключові потреби у військовій допомозі щонайменше до кінця 2027 року,
– сказав Умєров.
Міністр оборони вказав, що ці документи, розроблені й погоджені спільно Україною та партнерами, стануть основою для підтримки та виділення допомоги за такими напрямками як ППО, артилерія, бронетехніка, дрони, повітряні сили, морська безпека та інші важливі сфери.
Що потрібно знати про нинішній "Рамштайн"
Напередодні Володимир Зеленський повідомив, що у нього заплановані перемовини з партнерами на рівні міністрів оборони та військових командувачів.
Ключове для України – продовжити посилювати нашу ППО, дати Україні змогу щонайменше відігнати від наших міст, від наших кордонів російську військову авіацію,
– акцентував він.
Також на "Рамштайні" будуть обговорювати, як українські оборонні коаліції продовжать працювати у 2025 році.
У Пентагоні раніше повідомляли, що мета нинішнього засідання – розробка дорожньої карти для зміцнення обороноздатності України, яка дозволить створити стримувальні сили до 2027 року.
Адміністрація Байдена оголосила про останню допомогу Україні
На новому "Рамштайні" адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про свій фінальний пакет військової допомоги для України. Його вартість становить 500 мільйонів доларів.
Водночас ще близько 3,8 мільярда доларів, виділених на програму допомоги PDA, залишаються невикористаними, попри обіцянки Білого дому витратити всю суму до кінця каденції Байдена. Вони перейдуть у розпорядження адміністрації нового президента – тобто Трампа.
Польща очікує, що це буде останній "Рамштайн"
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш переконаний, що 25-та зустріч "Рамштайн" буде останньою у такому форматі. На його думку, нова адміністрація США, ймовірно, запропонує іншу форму цієї діяльності.
"Я вважаю, що НАТО має взяти на себе більший тягар, як він взяв на себе більший тягар зараз, з цього року, в діяльності, пов'язаній із захистом аеропорту в Ясьонці", – сказав Косіняк-Камиш.