“Влада узгоджує разом з ними жилети і людей у жилетах просто не чіпають, їх не б’ють і їх не гребуть в автозаки. В принципі, практика з жилетами працює в інших країнах європейських і, особливо в районах бойових дій”, - сказала виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

Натомість представники влади не приховують: якщо є наказ згори про зачистку - жодні жилети представникам ЗМІ не допоможуть.

“Шановні журналісти, якщо все-таки міліції дано наказ зробити зачистку або відсунути колону, Вам доведеться їх слухатися. Тому що у них є наказ і вони будуть його виконувати. І в даному випадку Ви розумієте, що потрібно не конфронтувати з міліцією, з правоохоронними органами, а в даному випадку просто виконувати ті розпорядження, які стосуються як громадян, так і вас”, - каже народний депутат, Партія регіонів Олена Бондаренко.

“Треба обдумати, щоб ті жилети дійсно ідентифікували тих людей, які отримали право від своїх організацій висвітлювати ту чи іншу подію. Тому ці всі речі треба продумати, я би не став так, щоб: от давайте вже завтра введемо ці жилети. Продумаємо “за” і “проти”, подивимося, може є якийсь досвід”, - сказав перший заступник генерального прокурора України Євген Блажівський.

Нагадаємо, торік ОБСЄ висловила занепокоєність безпекою журналістів в Україні. Вже цього року, після сутичок представників УДО з журналістами, у прес-службі Президента пообіцяли створити так звану міжвідомчу “робочу групу” для проведення діалогу між правоохоронцями та представниками ЗМІ.