"Якщо до виборів Президента, до лютого, кількість репресій на 100 протесних дій складала близько 10, то після виборів Президента України, з лютого по вересень, вона склала 15 репресивних дій на 100 протесних дій", - каже соціолог Володимир Іщенко.

З жовтня 2009 року до кінця 2010-го в Україні відбувалося по 8 протесних акцій щодня. Більшість мітингів спровокували соціально-економічні проблеми і така ситуація значно підкосила рейтинги чинної влади - констатують політологи.

"Є падіння рейтингів нинішньої влади, зафіксоване таке голосування "ногами" під час місцевих виборів. Тобто ви знаєте, що на місцевих виборах ПР здобула на три мільйони голосів менше ніж на виборах Януковича під час президентських виборів, в Донецькій області на 800 тисяч менше. Тобто це означає, що є дійсно розчарування політикою нинішньої влади", - каже політолог Олексій Гарань.

Водночас, самих можновладців протестні настрої не лякають. А тим 50% українців, які готові вийти на майдани обіцяють: далі стане краще.

"Не треба нікого лякати, якщо ми нічого не будемо змінювати, то їх буде на 50, а 100% трошки пізніше, от в цьому я абсолютно переконаний. Тому що махнути на тих пенсіонерів на яких ми сьогодні махнули - просто забулися про них, ну є 6,9 мільйонів які отримують менше 900 гривень, ну і хай собі там тихенько будуть, виживають. Вони на майдани не ходять нажаль", - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

За оцінками експертів, пік протестів в Україні припав на жовтень-листопад 2010 року, коли відбувся так званий "Податковий майдан". В березні поточного року незгодні з новою фіскальною політикою зібрали у столиці та у містах України "Автомайдани". Не за горами - Пенсійний та Трудовий майдани, а там і Митний визріє, - прогнозують експерти.