Україна намагається захистити свої права у прилеглих до Криму морських зонах відповідно до Конвенції ООН.
Ми маємо безпрецендентні докази того, що Росія порушила всі без винятку статті конвенції по захисту прав людини,
– прокоментував черговий позов міністр юстиції України Павло Петренко.
Українська сторона хоче, щоб Росія відшкодувала усі завдані збитки, сприченені видобутком росіянами нафти та газу на Чорноморському шельфі.
Головне – сам факт визнання Росії винною. Це важливо як з точки зору отримання фінансових виплат, так і з політичного боку,
– впевнений український дипломат Богдан Яременко.
Читайте також: СБУ покарає усіх причетних до виборів у Держдуму Росії в Криму
Експерти зазначають, що шанси на позитивний для України результат в міжнародних трибуналах великі, але українська сторона не зможе забезпечити виконання рішення суду.
В результаті возз'єднання Криму з Росією Україна більше не є прибережною державою щодо прилеглих до Криму морських просторів, а, отже, не володіє відповідними правами на них,
– заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова.
До слова, навесні держдума Росії прийняла закон, який дозволяє не виконувати рішення міжнародних судів.
Читайте також: Україну та Росію в Гаазі розсудять після закінчення війни, – міністр
Зазначимо, що в Європейському суді з прав людини вже є 5 великих справ України проти Росіїї. Одна з них стосується Криму. Відповідно до неї, попередня сума компенсації складає понад 1 трильйон гривень. Два позови – по Донбасу, а також справи по викраденню та вивезенню на територію Російської Федерації дітей-сиріт із окупованих територій та переслідувань і незаконного ув'язнення у Криму татар.
Нагадаємо, раніше Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що на цьому тижні в міжнародний суд буде подано масштабний всеосяжний позов проти Російської Федерації.
Також восени Київ подасть до Європейського суду з прав людини шостий позов проти Росії в зв'язку з подіями на Донбасі у 2015 році.