Найбільше не вистачає посібників для десятикласників. Як зазначають фахівці, проблема відчувається гостріше у віддалених від столиці регіонах.

"Справді, їх 100% не буде. Можна склеїти за ніч і виставити на колегію будь-які сигнальні примірники - ситуація не зміниться. До тепер, хоч 1 вересня, післязавтра практично не надруковано зовсім нічого мовами національних меншин, це приблизно 24 тисячі підручників", - каже голова правління Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

Доступ до електронних шкільних підручників і досі залишається міфічним. Експерти припускають, у Міносвіти могли відмовитись від цієї ідеї, адже далі декларацій справа не пішла.

"Було вивішено, пригадуєте, як допоміжна версія підручників на сайті міністерства з чисельними помилками і просто ці версіях були нечитабельні нормально. Це, звичайно, не те, що називається справжнім електронним підручником і це скоріше такий замінник, який реально в школах не працював. І очевидно, що це був сурогат, а не ніякий не електронний підручник", - каже перший директор Українського центру оцінювання якості освіти Лілія Гриневич.

Зазначимо, раніше міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що до 28 серпня принаймні усі 11-класники отримають нові підручники. Загалом, на партах учнів 11 класів опиняться більше ста найменувань книжок. Випустити їх планують накладом у понад 5 мільйонів екземплярів.