За словами німецької журналістки, інцидент трапився ще у грудні 2018 року, повідомляє AFP.

До слова Франція попрощалася з Жаком Шираком: на похорон приїхали лідери 80 держав – відео

Своє звернення Анн-Крістін Штрак подала до прокуратури Парижа. Вона стверджує, що під час інтерв'ю 20 президент Франції тричі поклав руку їй на сідницю.

За словами журналістки, усі повинні знати, про те, що колишній президент Франції домагався журналістки. Втім вона не пояснила, чому вирішила скаржитися через майже півтора року.

Штрак разом зі своєю знімальною групою приїздила до д'Естена у грудні 2018 року. Тоді після інтерв'ю, під час фотографування експолітик обійняв журналістку і поклав їй руку на сідницю. Згодом повторив цей жест, а втретє він зробив це, коли показував свої архівні фото.

Якщо суд розцінить це як домагання, 20 президенту може загрожувати позбавлення волі до 2 років та штраф у 30 тисяч євро.

Анн-Крістін Штраке
Журналістка Анн-Крістін Штраке / фото AFP

Що відомо про д'Естена?Він був 20 президентом Франції у 1974-1981 роках. Після нього до нині на посаді перебували ще 5 президентів, останнім з яких нині є Еммануель Макрон.

д'Естен відомий передовсім тим, що він є одним з учасників розробки Європейської Конституції, яку в підсумку так і не ратифікували. Крім того, він виступав активним противником вступу Туреччини у ЄС. Фактично, ця країна найдовше в історії не може вступити до Євросоюзу.