Про це у середу під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

"Оскільки Нацагентство взяло на себе відповідальність із запобігання корупції, з 15 серпня почнеться система електронного декларування майна чиновників — і не тільки чиновників, але й політиків. Вважаю це надзвичайно важливим інструментом боротьби з корупцією, щоб ми чітко розуміли: які в людей доходи, чим вони володіють, які в них витрати, і щоб агентство проаналізувало, чи співпадають витрати з доходами", — зазначив Гройсман.

Першими під необхідність перевірки підпадають близько 50 тисяч чиновників, які згідно статті Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне положення. Це голова держави, сам прем’єр, народні депутати, міністри, керівники департаментів виконавчих органів влади. Інші державні службовці задекларують свої доходи в електронному вигляді вже з 1 січня 2017 року.

Відкриті дані по чиновниках – це хороший крок із інструментарія e-government, який сприяє забеспеченню прозорості та є обов’язковим для фундаменту електронної демократії в Україні. Головне, щоб це не перетворилося в чергову показову “ширму”. Тому необхідно комплексно підійти до впровадження e-gov - у першу чергу, в цьому зацікавлені самі громадяни,
— коментує кандидат юридичних наук Павло Куфтирєв.

Для подання декларацій необхідно буде заповнити форми на сайті НАЗК. Їх перевіркою буде займатися Департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя.

Читайте також: Що і кому потрібно виконати для запуску електронного декларування в Україні