Виступ як фронтмена музичного ансамблю став презентацією нової ініціативи США – "музична дипломатія". Кадри зі своїм виступом Блінкен оприлюднив у мережі Х, передає 24 Канал.

Цікаво Блінкен і Кулеба сходили у McDonald's у Києві: глава МЗС пригадав студентські роки

Блінкен запустив ініціативу Global Music Diplomacy Initiative

Держдеп США презентував ініціативу культурної дипломатії під назвою "Global Music Diplomacy Initiative". Започаткував і показав, як треба виступати, першим Ентоні Блінкен. Він разом з ансамблем виконав блюзовий стандарт "Hoochie Coochie Man". До слова, цю композицію вперше виконав у записі Мадді Вотерс у 1950-х роках.

Я не міг упустити сьогоднішню можливість поєднати музику та дипломатію. Було приємно запустити нову ініціативу "Глобальна музична дипломатія",
– написав Блінкен у мережі.

Виступ Блінкена: дивіться відео

Цікаво, що в описі про себе у соцмережі, Блінкен написав, що є гітаристом-аматором. Втім, це чи не перша його публічна поява одночасно і в ролі музиканта, і в ролі посадовця.

У мережі виступ Блінкена з захватом оцінили. Станом на 15:30 відео вже переглянуло понад 2,2 мільйони користувачів, а також зібрало тисячі вподобань, коментарів і поширень.

Що відомо про "музичну" ініціативу США

У пресслужбі Держдепу США пояснили, що музику хочуть використати як інструмент для просування миру й демократії. Метою ініціативи називають "використання можливостей державно-приватного партнерства для створення музичної екосистеми, що сприяє розвитку економічної рівності та креативної економіки, створює можливості й забезпечує доступ до освіти".

Також, прагнучи популяризувати американську музику та покращити освіту англійської мови в усьому світі, топпосадовці США разом з іконами світової музики та лідерами мистецтва об'єднають зусилля в ініціативі "музичної дипломатії".

Ба більше, США запускають менторську програму "American Music Mentorship Program". Її впровадження дозволить артистам середнього рівня приїхати до США для того, щоб налагоджувати зв'язки й отримувати консультації фахівців щодо подальшого розвитку. В одному з проєктів можуть брати участь й українці. Музиканти з України зможуть отримати допомогу й досвід від колег з усього світу.

У співпраці програми академічних обмінів Фулбрайт і Центру виконавського мистецтва імені Джона Кеннеді також запускають стипендію для іноземних науковців на перетині, які зацікавлені досліджувати, як різні види мистецтва впливають на здоров'я і добробут людства.