Про це в інтерв'ю заявив міністр юстиції Денис Малюська. Водночас він наголосив, що проблеми завжди виникатимуть, тому що росте кваліфікація юристів, які займаються рейдерством.

Важливо Прикинулись охоронцями: рейдери намагались захопити фірму на Полтавщині

Малюська підкреслив, що Мін'юст активно бореться з цими викликами.

Ми встановлюємо нові бар'єри – вони знаходять нові способи їх обійти. Проблема в рівні, і рівень зараз не йде в порівняння з тим, що було навіть 2 роки тому,
– сказав він.

Міністр додав, що зараз залишилося "кілька системних дірок, де рейдерство трапляється, які ми швидко закрити не можемо з об’єктивних міркувань". Під "системними дірками" Малюська розуміє:

  • реєстрацію бізнесу в офшорних юрисдикціях,
  • хакерські атаки.

Щодо офшорів, Малюська зазначив, що Мін'юст не може контролювати процес рейдерства у цьому випадку, адже документи готуються в іноземних юрисдикціях.

Інший шматок – це злами, хакерські атаки. У нас була велика пауза, коли ми ввели подвійну ідентифікацію (реєстраторів і нотаріусів – 24 канал). Тоді ті, хто займався зламами, не міг зрозуміти, як зламати систему,
– розповів він.

Але влітку один такий великий злам стався, десятки незаконних реєстраційних дій були внесені в систему саме через хакерів. За словами Малюськи, у відомстві протидіють хакерським атакам, однак повністю їх імовірність прибрати неможливо.

Що таке рейдерство?

Юридичного визначення термінів "рейдер" і "рейдерство" в Україні немає. Однак це слово означає напад, набіг, наліт. На Заході цим словом називають як законне придбання компанії без згоди власника, так і силове захоплення з метою зміни власника. У Європі та США поширений тільки перший тип рейдерства, дозволений, контрольований і регульований законом.