На прохання України НАТО створила Трастовий фонд з медичної реабілітації, який допомагає пораненим військовим повернутися до нормального життя.

Читайте також: Фактор безпеки. Чи здатне українське військо стати в один ряд із збройними силами НАТО

Перш за все, здійснюється лікування, фізична та спортивна реабілітація поранених на Донбасі. Вони мають змогу тренуватися разом з параолімпійцями, брати участь у міжнародних змаганнях. Одними з них є "Ігри Нескорених" ("Invictus Games"), що були засновані британським принцом Гаррі у 2014 році. Це унікальний приклад вдалого проекту з реабілітації поранених через спорт. Минулого року на Іграх Нескорених у Торонто українська команда дебютувала і посіла друге загальнокомандне місце.

Я захоплююся тим, що ви робите, і яку відвагу демонструєте не лише на полі бою, але і з якою стійкістю ви справляєтеся зі своїми пораненнями на реабілітації,
– сказав генеральний секретар НАТО Енс Столтенберг.

Сьогодні на товариських змаганнях з кросфіту поранені українські військові демонструють зверхність сили духу над фізичними вадами. Самі ж бійці вважають, що спорт змінює свідомість.

Кожен бачить, що після травми життя не закінчується, що можливо зробити щось більше для себе. Довести собі, що він продовжує жити,
– стверджує капітан національної збірної Сергій Ільницький.

Трастовий фонд НАТО фінансує лікування наших бійців за кордоном. Починаючи з 2014 року українські військові пройшли й продовжують лікування у медичних закладах 16 країн членів НАТО. Завдяки Трастовому фонду близько 600 поранених пройшли курс лікування та змогли повернутися до мирного життя.

Про героїзм, відвагу, витривалість і бойові можливості гуркхів – дивіться далі у програмі.