"У нас є ідея законодавчої ініціативи щодо чистоти української мови. Стосується вона в першу чергу термінології. Ми цю проблему обговорювали з колегою Олександром Шевченком.

Мій колега є юристом за фахом. Так от, щільно працюючи із законами, він зауважив величезну кількість кальок з російської мови. Звичайно, що його як вільного українця це несамовито дратує. І ми, скоріш за все, спочатку підготуємо аналітику з цього приводу, а потім будемо шукати механізмів, як з цим боротись.

Але я думаю, що це не буде найближчим часом. Можливо, наступного року, ми засядемо за це і спробуємо вичистити ці "авгієві стайні" найперше в юридичній сфері", – каже Фаріон.

Щодо способів втілення в життя цієї ініціативи, то нардеп наголошує, що у законі про мови, який запропонувала опозиція, міститься припис про функціонування експертних комісій, які, у свою чергу, могли б відстежувати законодавство на предмет наявності кальок.

"Ну і зрештою, найважливішим стандартом для кожної освіченої людини є словник. Бо якщо словник фіксує, що слово "знаходитися" в українській мові пов’язано з тим, що щось "загубилося", а в нас кажуть, що депутати "знаходяться" у Верховній Раді, то може дійсно багато-хто з них "загубилися". В такому випадку як іще ми можемо апелювати до людей, крім слів Шевченка "учітеся, брати мої, думайте, читайте", – аргументує народний депутат.

Нагадаємо, на початку січня цього року у Верховній Раді зареєстрували законопроект про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні. Ініціаторами законопроекту виступили нардепи Володимир Яворівський з фракції "Батьківщина", Марія Матіос з фракції УДАР та Ірина Фаріон з фракції ВО "Свобода".