"Чи потрібен українцям "мовний закон"? Казав Тацит, що більше законів, то слабша держава. У нас їх понад 5 тисяч. Хіба це можуть осягнути навіть правники? Маю підозру, що "фабрика законотворення", себто Верховна Рада, радше покликана зімітувати законотворчість, ніж створити закон у дії", - написала Ірина Фаріон на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Народний депутат нагадала, що державний статус української мови чітко визначений у Конституції України.

"Найгірше, що ця законотворча мізерія зазвичай збиває з ніг найосновніший Закон - Конституцію. У Конституції чітко виписаний державний статус української мови. Для особливо "обдарованих" тлумачив цей статус Конституційний Суд 1999 року", - зазначила Фаріон.

"Хоч, як на мене, це все одно, що тлумачити природу листочка на дереві та ще й довго доводити, що цей листочок має право хилитатися на своєму стовбурі. Така абсурдна законотворча система "законів без дії" - наслідок кризи державотворення і відсутности державного мислення так званих управлінських "еліт". А також наслідок плебейського мислення частини колонізованого українського суспільства", - вважає політик.

До слова, у Верховній Раді зареєстрували перший законопроект, серед ініціаторів якого значиться народний депутат фракції ВО "Свобода" Ірина Фаріон.