Український президент, як виявилося, неабиякий оптиміст. Адже, на його думку, в Україні та українців - практично жодних проблем.

"Дві України Януковича. Одна динамічно розвивається, бізнес в ній - на підйомі, особливо малий, творчість - розквітає і Європа чекає на неї. Така Україна змальована у статті Президента Віктора Януковича. Та це - лише експортний варіант. Проте зсередини виглядає все зовсім інакше", - каже журналіст Вікторія Лісецька.

25 серпня, одразу після святкування 20 річниці Незалежності - Віктор Янукович у статті зізнається: Україна сповнена ентузіазму та впевненості у завтрашньому дні. І попри рецесивні кілька останніх років, саме тепер бізнес активно розвивається, а обсяг інвестицій постійно зростає. Не зовсім підтримують гаранта в уряді - на місцях фахівці бачать зовсім іншу ситуацію.

"Інвестори в Україну йдуть. Але - сказав А, то кажи Б,В. і так далі весь алфавіт. Умови треба всі створити, а вони є, м’яко кажучи, не оптимальні", - каже міністр регіонального розвитку України Анатолій Близнюк.

"Ризики побільшали бо багато суб’єктивних моментів, і фактично йде значної мірою згортання або зменшення. По виробництву - більшість вважає, що краще займатися імпортом - ризик менший - купив-продав - все, швидкий обіг, практично нема активів. Тому те, що ми бачимо - по цьому році після прийняття ПК - стан малого та середнього бізнесу в дійсності погіршився", - каже партнер юридичної компанії Олександр Мінін.

Підтримати вітчизняну економіку неможливо без кредитів МВФ, - авторитетно стверджує Віктор Янукович. Хоча щодо цього він, так би мовити, сів на нагріте місце - бо перших домовленостей з кредиторами досягнули за часів Ющенка та Тимошенко. До речі, необхідність тісної співпраці МВФ визнають представники різних політичних таборів. Та наразі програма призупинена.

"Міжнародний валютний фонд – у них є багато проблем всередині фонду, тому звичайно додатково фінансувати країну яка бере зобов’язання, а потім їх не виконує, МВФ не буде", - каже директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

"Ось я відповідаю за фінанси в країні. Я відповідаю - не потрібний зараз, так для чого я збільшуватиму зовнішній борг країни, для чого привертати ці 2-3 мільярди, тим більше вони йдуть не в бюджет, не на погашення дефіциту бюджету, а на збільшення валютних ресурсів країни, на підтримку стабільності. А у нас що з цим є проблеми?" – каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Втім, багатий потенціал української науки ризикує назавжди залишитися лише потенціалом. Адже наукові здобутки неможливі без гідної державної підтримки цієї галузі.

Якщо раніше бюджетні видатки на науку загалом по року становили принаймні 0,5% ВВП, то з кожним роком вони зменшуються. На противагу фінансуванню науки у Європейському союзі, де видатки бюджету на наукову та інноваційну діяльність щороку зростають і на сьогодні є втричі більшими.

Також Президент вкотре нагадав - Україна хоче бути як Європа та у Європі. "Наше майбутнє залежить від зміцнення зв'язків з ЄС, це, врешті-решт, приведе нашу країну до повноправного членства в Євросоюзі",- пише Віктор Янукович. Натомість, у Європі готові співпрацювати дуже обережно.

"Відповідальність за наслідки кризи несе національний уряд. Важливо також знати, що в кожній європейській країні вона має базуватися на принципах поваги та підтримки населення, не зачіпають найслабші верстви населення. І Україна, як і багато інших держав має в цьому пройти процес реструктуризації", - каже представник Ради Європи Альфонсо Зарді.

"Ми дуже потрібні і Росії, і Європейському союзу, звідси - вони висувають свої вимоги. Якщо б ми були не потрібні, то хто з нами б розмовляв?" – каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Експерти пояснюють - Янукович не казав неправди. Просто він максимально доступно та позитивно описав те, якою могла б бути Україна.

"Ну, а який президент знає що робиться в країні? Це така ілюзія, мало того, будь який президент який претендує на те аби знати це - здається дріб’язковим. Це звичайна паркетна стаття, яка зустрічається у всіх політиків у всіх країнах, вони звичайно різняться якістю чи меседжами. Тобто країни, які хочуть розміститися в інформпросторі більш впливових країн - особливо від яких залежать інвестиції - вони щось розміщують і показують, що вони білі і пухнасті", - зазначає соціальний психолог Олег Покальчук.

Влада сьогодні мусить кидати всі сили на створення та підтримку такого "біло-пухнастого" іміджу. Але одна справа прикрашати реальність, а інша - створювати паралельну.