Про це у фейсбуці повідомив Сергій Дейнеко, голова Держприкордонслужби. Він наголосив, що безкарність породжує зухвалість.

Читайте також Знайшли в соняшниках: кримінальних авторитетів зі списку РНБО затримали на кордоні з Росією

Підозрюваний фактично зізнався у злочині

Посадовець пригадав трагічний випадок у листопаді 2018 року. Тоді, за його словами, саме зухвалість контрабандистів призвела до загибелі офіцера-прикордонника. Підозрюваний досі не поніс відповідальності, адже слухання по справі ще триває.

Дейнеко звернув увагу, що на одному з судових засідань розглянули телефонні розмови контрабандиста зі спільниками. "На них він фактично зізнається у скоєному, адже говорив, що переїхав прикордонника автомобілем", – зазначив голова ДПСУ.

Що відомо про трагедію у "Діловому"

Головний прикордонник України пояснив, що зухвалому вбивству начальника відділу прикордонної служби "Ділове" передувало затримання порушника у гідрокостюмі.

При собі він мав гроші. Мабуть, отримані за здійснення контрабандної оборудки. Саме його приїхав відвойовувати підозрюваний у вбивстві Вадима,
– пояснив голова ДПСУ.

Фігуранта справи знову зловили на контрабанді

28 липня 2021 року цього чоловіка знову затримали, коли він намагався перевезти контрабанду в Румунію – сигарети. У нього знайшли тепловізор та радіостанцію, що свідчить намагався про те, що вночі він міг відстежувати прикордонників й підтримувати зв'язок зі спільниками.

Тому, наголосив Дейнеко, дуже потрібно повернути кримінальну відповідальність за контрабанду товарів. ДПСУ підтримує відповідні ініціативи. Адже адміністративні покарання не лякають порушників.