Арбітраж у Стокгольмі

Геращенко: коли прем’єром України була Юлія Тимошенко, то вона вирішила по-своєму навести лад на ринку газу, і прив’язала її до ціни на нафту. Після кулуарних домовленостей між Путіним і Тимошенко, компанія "РосУкрЕнерго" отримала 11 мільярдів кубів газу. Держава спробувала оскаржити це рішення у Стокгольмському арбітражі, але через слабку позицію керівництва НАК "Нафтогаз" Україна була змушена повернути цей обсяг газу Фірташу.

У деяких експертів з’явилась підозра, що компанія Фірташа вступила у змову з керівниками "Нафтогазу", які підігравали йому, аби він зміг виграти арбітраж.

Я зараз не можу говорити про конкретні докази, які є у МВС, адже це допоможе адвокатам Фірташа краще розробити систему захисту.

Покарання

Рябцев: у нас в Державі виходить так, що ті сили, які підтримують діючу владу, виграють багато судових справ, але стокгольмський арбітраж підкупити неможливо.

Чомусь тоді, коли Фірташ перемагав у Стокгольмі, "Нафтогаз" забув за докази, які мав. Це може стати зачіпкою для перегляду цієї справи або для притягнення певних осіб до відповідальності.

Геращенко: якщо буде встановлено, що певні державні посадовці не захищали інтереси держави, то це потягнуло втрату кількох мільярдів доларів українським бюджетом. Якщо український суд прийме таке рішення, то це стане приводом до перегляду справи у Стокгольмі.

Рябцев: на мій погляд, ця справа не дійде до українського суду. Зазвичай в Україні такі гучні заяви правоохоронців лунають і закінчуються «пшиком». Бо я не пригадую інших прецедентів.

Геращенко: я вважаю, що конкретний народний депутат має брати відповідальність за кожну резонансну справу в країні.

Рябцев: мені дивно, чому влада продовжує займатись боротьбою за прихильників, замість того, щоб виконувати суспільно-важливі речі. Влада має не вказувати на проблему, а їх вирішувати.

Гра проти олігархів

Рябцев: олігархи мають зрозуміти, що їхній добробут залежить від того, скільки грошей вони вкладуть у розвиток власної економіки.

Геращенко: підприємства Фірташа винні Україні 5,5 мільярда гривень — це азотні підприємства і регіональні "Комуненерго". Ці підприємства не платять за газ, який був спожитий за 2012-2013 роки. Є рішення суду, які зобов’язують їх сплатити ці кошти.

Фірташ чотири роки не платив за газ, він використовуючи телеканал "Інтер" розповідає, що всі навколо на нього тиснуть. Нехай платить.