Дрібне майно збанкрутілих банків продають у спеціальних комісійних магазинах. Дороге майно: нерухомість, автомобілі чи техніку – реалізують через електронні аукціони. Навіть продають чужі кредити, щоправда викупити їх можуть лише фінансові установи.

Виручені гроші підуть на виплати депозитів збанкрутілих банків. Нині в розпорядженні Фонду перебуває банківське майно на 435 млрд грн. Але це вартість лише на паперах. Реальна ж ціна – в рази нижча.

При тому часом найкращі активи банки намагаються вивести ще до створення тимчасової адміністрації. Ще частина втрачається під час переоцінки майна.

Активи 10 мільярдів, він переоцінює активи і каже, хлопці, тут не 10 млрд, а за нашою оцінкою тут 3 мільярди. І це досить реалістичні цифри. А оці 7 мільярдів фіктивні,
– розповів колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко.

Експерти певні, що можна заробити набагато більше, якщо створити прозорі ліквідаційні комісії. І до їхнього складу ввести самих вкладників. Адже вони, як ніхто інший, зацікавлені у поверненні коштів.

Додамо, за останні два роки в Україні ліквідували 70 банків. Скільки грошей у них зберігали українці не відомо. Аби віддати людям їхні депозити, Фонд гарантування позичив у держави понад 60 мільярдів гривень. Населенню за два роки вже повернули 70.