Фонтан складається з двох 15-метрових веж
Водограй звели у 2004 році за дизайном Жауме Пленса. За задумом каталонського художника, фонтан складається з двох веж, поміж якими мілкий басейн.
У ньому, як у дзеркалі, відображається усе, що “транслюється” на стінах водограю.
Виготовлений із чорного граніту та скляної цегли фонтан, безумовно, є одним із найоригінальніших у світі.
Освітлення та зміну зображень забезпечують світловипромінюючі діоди.
Висота веж понад 15 метрів. За таку оригінальність і ціну довелося заплатити не зовсім звичну - 17 мільйонів доларів.
Чому фонтан названий Корона? Дуже просто, на честь сім'ї Краун, яка пожертвувала 10 мільйонів на його будівництво.
Родзинка фонтану - відео
Родзинка фонтану, звичайно, ж відео. Тут побачите як пейзажі, так і обличчя людей. Мабуть тому у водограю завжди багато гостей. Сотні жителів Чикаго приходять сюди із надією побачити себе чи своїх друзів на його екрані.
Зображення людей почали збирати ще задовго до відкриття водограю. Вже у 2001-му перших щасливчиків знімали на камери вартістю 100 тисяч доларів. Такі, до слова, використовували на зйомках “Зоряних воєн”. Відео надзвичайно високої чіткості було просто необхідним.
Ще одна цікавинка - камери тримали горизонтально, адже висота фонтану значно перевищує його ширину.
Кожна особа з’являється на фонтані на 5 хвилин. Коли вуста складаються, немов у трубочку, а це відбувається з точністю до секунди, починає текти вода. Ну і, звичайно, такий перфоменс завершується посмішкою.
В основі дизайну лежить дуалізм
В основі дизайну фонтану лежить дуалізм. Тут дві особи немов розмовляють одна з одною. Це символізує різноманітність Чикаго як в етнічному, так і у віковому плані. Оновлення ж зображень відображає соціокультурну еволюцію міста.
Окрім своїх естетичних функцій, водограй відіграє і суто практичну роль. У спекотні дні тут можна непогано освіжитися. Взимку ж відео продовжують транслювати, відтак навіть без звичної для фонтанів води тут є на що подивитися.