Підпал вежі стався ввечері 11 січня. Про це повідомляє Le Figaro.

Важливо Спростували абсурдне дослідження про зв'язок 5G з коронавірусом

Пожежу на 230-метровій вежі довелося гасити кільком пожежним бригадам. Внаслідок інциденту без послуг залишилися загалом близько 1,5 мільйона користувачів радіо, телебачення та мобільного оператора Orange у низці департаментів.

Хто може бути причетний до підпалу

Місцеве видання Le Populaire du Centre зазначило, що отримало листа від групи, що називає себе "Комітетом за скасування 5G і його світу". Вони заявили, що вбачають у технології загрозу і воюватимуть з нею доступними способами. Вони назвали руйнування вежі операцією "за шум вітру і спів пташок".

Коли відновлять зв'язок

У прокуратурі Ліможа заявили, що підпалена вежа насправді не використовувалася для зв'язку 5G. За фактом підпалу відкрили провадження за "завдання матеріальної шкоди у небезпечний спосіб", а оператори TDF і Orange збираються судитися з хуліганами.

Відповідальний за інфраструктуру оператора радіо й телебачення TDF каже, що для усунення завданої шкоди необхідна "величезна робота" і послуги для клієнтів у повному обсязі стануть доступними не раніше середини наступного тижня.

​Цікаво Вплив 5G на здоров'я людини: Супрун пояснила, чого насправді варто боятись

Зауважимо, що це вже не перший подібний випадок у Франції. З весни 2020 року в країні сталося кілька десятків підпалів веж 5G, вмотивованих теоріями змови довкола цієї технології зв'язку.

У жовтні понад половина країн-членів ЄС закликали Єврокомісію розробити стратегію боротьби з дезінформацією щодо технології зв'язку 5G, щоб зупинити постійні акти вандалізму щодо нових веж.