Протести тривають й 1 травня. Французи невдоволені пенсійною реформою, яку проштовхує уряд та президент Еммануель Макрон.
До теми Мільйонні протести сколихнули Францію: чому пенсійна реформа викликала невдоволення
У Франції поліцію закидують "коктейлями Молотова"
Ввечері 1 травня силовики почали намагатися розігнати протести, водночас використовуючи сльозогінний газ і кийки.
Один із протестувальників кинув "коктейль Молотова" у поліцейських. Унаслідок цього стався спалах, а один правоохоронець ледь не загорівся.
Протести у Франції / фото le Monde
Однак жителі Франції не планують розходитися. Вони хочуть, щоб їхні вимоги почула місцева влада.
Це наше право, ми маємо право на демонстрації. Я прийшла сюди, тому що інфляція і так створила для багатьох нестерпні умови. А ця реформа стане катастрофою для більшості сімей,
– зазначила одна з учасниць протестів.
Відомо, що внаслідок зіткнень поліція затримала десятки осіб. Зараз у Парижі горить кілька будівель.
Наслідки протестів у Франції: дивіться відео
Протести у Франції: все, що відомо
- У багатьох містах Франції протести розпочались 16 березня. Все це – через підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років, яке уряд ухвалив без голосування у парламенті.
- Президент Франції Еммануель Макрон нав'язав закон про нову норму пенсійного віку. Рішення обурило французів, протестувальники вимагають, щоб прем’єр-міністерка Елізабет Борн пішла у відставку.
- 9 день протестів став "найгарячішим". За різними підрахунками, по всій країні на вулиці вийшли від 1 до 3,5 мільйонів осіб.
- Зауважимо, що це вже другі масові протести. У 2019 році французи влаштували протестний рух "жовтих жилетів", причиною появи якого стало різке підвищення цін.
- Чому пенсійна реформа Макрона викликала таке невдоволення у Франції – читайте у тут.