На подію вже відреагував французький президент Еммануель Макрон, пообіцявши вивезти постраждалих журналістів з зони конфлікту. Про це повідомляє пресслужба глави Франції.

Актуально Обстріли з "Градів", поранені журналісти: ситуація в Нагірному Карабасі 1 жовтня – фото, відео

Що відомо про поранених журналістів у Нагірному Карабасі

  • Двоє журналістів французької газети Le Monde поранені. Їх госпіталізували в лікарню міста Мартуні. Один із журналістів перебуває у тяжкому стані. Його оперують в медичному центрі Степанакерта.
  • Згодом у ЗМІ повідомили, що азербайджанські військові відкрили вогонь по автомобілю журналістів AFP. На щастя, ніхто не постраждав.
  • Крім того, російський телеканал "Дождь" повідомив, що під обстріл в Мартуні потрапили заступник головного редактора Дмитро Єловський, а також кореспонденти з Лівану. Перед обстрілом вони записували інтерв'ю з місцевими жителями, коли в кількох десятках метрах від них сталися вибухи. Їх евакуювали до сховища.

Дивіться відео обстрілу російських журналістів:

Дивіться відео з лікарні, де привезли поранених французьких журналістів:

Війна і Нагірному Карабасі: що треба знати

  • 27 вересня на кордоні Вірменії та Азербайджану поновилися бойові дії. Міноборони Азербайджану звинуватило Вірменію у початку обстрілів по всій лінії фронту. Також там повідомили про сотні вбитих і поранених серед цивільного населення.
  • Натомість у Міноборони Вірменії розповіли про збиті вертольоти й безпілотники Азербайджану.
  • У невизнаній республіці Нагірний Карабах ввели воєнний стан. Також там оголосили мобілізацію осіб старших за 18 років.
  • Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває понад 30 років. У ньому Туреччина підтримує Азербайджан і виступає за його територіальну цілісність, а Росія надає свою підтримку Вірменії.