Господар Білого дому додав, що проблеми України не вдалося б вирішити, якщо б США не зайняли тверду позицію стосовно агресивних дій Кремля. Який саме козир є у Вашингтона достеменно невідомо, кажуть українські експерти. Єдине, що зрозуміло – у таких заявах більше політики, аніж економіки.

Газ залишається інструментом політичних ігор, констатують експерти з огляду на результати чергових енергетичних перемовин у Берліні. Хоча чітких результатів не досягнуто, домовлятися все одно доведеться. Інакше в програші будуть всі сторони – і Україна, і Росія, і Євросоюз.

Саме ціна на газ є каменем спотикання у переговорах України та Росії. Так, після Берлінських зустрічей 26 вересня Кремль заговорив про можливість відновлення на піврічний термін постачання газу в Україну. Умова – погашення усіх боргів за закачаний і неоплачений з 2013 року газ при ймовірному коридорі вартості від 268 до 485 доларів за тисячу кубометрів. Україну такий варіант поки не влаштовує, але домовлятися таки доведеться, бо українській економіці без російського газу буде складно.

У НАК "Нафтогаз" вважають, що Росія свідомо затягує переговорний процес, аби з початком опалювального сезону було простіше тиснути на Київ. Черговий раунд переговорів планують провести до кінця тижня. Нагадаємо, з 16 червня Україна не отримує газ з Росії для власних потреб. Нестача блакитного палива на цей сезон оцінюється від 5 до 10 мільярдів кубометрів газу. Для відновлення постачання Кремль вимагає від Києва погасити борг в 3 мільярди доларів вже до кінця поточного року.