Михайло Гончар (директор енергетичних програм центру "Номос"): “Була підтримана ініціатива щодо запровадження режиму довір’я в енергетичній сфері через створення системи об’єктивного інструментального контролю руху енергоресурсних потокові в он-лайновому режимі”.
Ще одна порада від експертів - зменшення політичного фактору у вирішенні енергетичних питань.
Марк-Антуан Ейл-Маззега (менеджер проектів Фундації ім.Роберта Шумана (Франція)): “Гравці, або українські, або російські, або з ЄС відмовляються від політичні заходів і грають тільки в межах контрактів, і коли суперечки відбуваються, спробувати вирішити тільки через судові процеси”.
Будуючи партнерські стосунки з Росією та ЄС, Україні не варто забувати про власний видобуток газу та модернізацію газотранспортної системи, наголошують фахівці зі США. Для цього потрібні інвестиції, однак на них можна розраховували лише після створення сприятливих умов для інвесторів.
Кейт Сміт (науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (США)): “Багато європейців не вірять, що український уряд справді здійснить реформи в енергетичному секторі. Якщо вони повірять, що Україна має намір робити реформи, ви отримаєте інвестиції”.
Без негайних реформ, наголошують учасники форуму, енергетична сфера України може опинитись на межі колапсу. Надолужувати втрачене доведеться усьому континентові.