Гроссі вирушив в Україну, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським та представити програму допомоги після руйнування росіянами дамби Каховської ГЕС.
Дивіться також Евакуйовано до 3 тисяч людей, рівень води продовжує падати: головне про підрив Каховської ГЕС
Гроссі представить програму допомоги після теракту на ГЕС
"На шляху до України, щоб зустрітися з президентом Зеленським та подати програму допомоги після катастрофічного затоплення (через вибух на – 24 Канал) греблі Нової Каховки", – написав Гроссі.
Він також додав, що оцінить ситуацію на Запорізькій атомній електростанції та проведе ротацію місії МАГАТЕ з посиленою командою.
Яка ситуація на Запорізькій АЕС
- Міжнародне агентство з атомної енергії після руйнування Каховської ГЕС заявило, що його експерти "уважно стежать за ситуацією" і що на Запорізькій атомній електростанції немає "безпосереднього ризику для ядерної безпеки".
- Голова Укргідроенерго Ігор Сирота 8 червня повідомив, що в Каховському водосховищі рівень води впав нижче за так звану "мертву точку". Тобто нижче за 12,7 метра. Відтак, воду більше не можна брати для ЗАЕС.
- Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що ЗАЕС Україна не може контролювати процеси на ЗАЕС, адже станція окупована. Водночас він підкреслив, що ЗАЕС має подвійну систему охолодження, тому без води з Каховської ГЕС вона зможе проіснувати кілька місяців.
- Станом на 9 червня 6 енергоблоків Запорізької АЕС перебували в зупиненому стані. Зважаючи на те, що ставок-охолоджувач Запорізької АЕС – це окрема гідротехнічна споруда, відокремлена греблею від Каховського водосховища, то безпечна експлуатація в умовах зупиненого стану можлива впродовж кількох місяців.
- 12 червня останній енергоблок Запорізької атомної електростанції перевели в режим "холодного зупину". Це найбезпечніший стан для атомного реактора.
- Президент Енергоатому Петро Котін повідомив, що Запорізька АЕС потребує постійного охолодження відпрацьованого ядерного палива. Проте запевнив, що заходи з охолодження наразі достатні, тобто вистачає ставка-охолоджувача.