Про це в коментарі виданню "Гордон" заявив колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Для того, щоб офіційно звинуватити Росію в атаці на MH17, потрібна політична воля. Ті ж голландці визнають, що прокуратура і слідчі підкоряються місцевому уряду. Нідерланди не хочуть політичної конфронтації з РФ, тому прямо не звинувачують Москву в атаці на MH17. Що стосується управління протиповітряної оборони, то там до російської столиці йде цілий ланцюжок. У них майже союзницька система управління. Але є нюанс – інцидент стався на території України, де йшли бойові дії,
– зазначив Романенко.

На його думку, атака на МН17 могла бути здійснена як централізовано зі схваленням Росії на знищення цілі, так і без згоди Москви, з подальшою звітністю про ліквідовану ціль.

Читайте також: Коротко про головне: ключові докази проти Кремля у розслідуванні катастрофи МН-17

"Зенітно-ракетні засоби захоплюють ціль, доповідають про це і чекають підтвердження завдання. Якщо це відбувалося централізовано, то через командира бригади схвалення потрібно було отримати з Москви. Оскільки це сталося на території України, можливо, у них не було тут необхідних засобів. Тоді дані засоби повинні були завезти в Україну, де їм вже ставилося завдання в разі виявлення цілі без впізнання знищити її і доповісти про це по факту. В системі розпізнавання Росії МН17 не міг відповідати. Тому він був сприйнятий, як ціль", – наголосив Романенко.

За його словами, ті, хто вчинили атаку на МН17, використовували дані розвідки про польоти українських літаків.

Більше того, вони перед цим збили український літак. У них були дані розвідки про те, що готується черговий політ. І наш Ан-26 дійсно мав летіти з військовослужбовцями. Це були дані агентури. Інформацію вони вже отримали, проте український літак так і не полетів. Тобто, управління могло бути централізовано з Росії або ж військових заводили на Донбас і давали завдання знищувати всі цілі без відповіді з подальшою доповіддю. Як це було організовано, поки неясно. Поки Україну звинуватили в тому, що вона не закрила кордон. З цього приводу потрібно захищатися в судах,
– резюмував Романенко.

До слова, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що Міжнародна слідча комісія з рослідування трагедії рейсу "Малазійських авіаліній" над Донбасом має розслідувати версію, відповідно до якої у Росії терористам віддавали наказ збити літак "Аерофлоту", щоб почати повномасштабну війну.