Німой народився у США, куди його батьки переїхали із містечка Ізяслав, тепер Хмельницької області. Завоювати "Голівуд" вдалось не одразу: спочатку були тренінги акторської майстерності, епізодичні ролі, а у 33 роки доля приведе його на кастинг серіалу "Зоряний шлях".

Тоді вся країна закохалась у цього персонажа: стриманий в емоціях, але з яскравим інтелектом і почуттям гідності — він демонстрував найкращі людські якості.

За три сезони актори стали улюбленцями публіки, а Леонарда відзначили зіркою на Алеї слави. Образ Спока прив'язався до нього на все життя. Спочатку це дратувало актора. Він навіть написав книгу "Я не Спок". Та з роками полюбив його й видав книгу "Я Спок", зізнаючись: "Мені здається, я став значно врівноваженішим завдяки цій ролі. Я навчився ніколи не казати ніколи".

Доля, немов почувши його постійне побажання, справді подарувала довге життя і процвітання. Він робив фотопроекти про красу пишних жіночих тіл, випускав власні альбоми й був ведучим документальних фільмів про паранормальні явища "In search of". Американці не хотіли відпускати улюбленого актора. Його образ з'являвся то в мультфільмі "Футурама", то в серіалі "Теорія великого вибуху".

Його коротеньке прощання із фанатами у твітері напередодні смерті стало одним із найпопулярнішим в історії соцмережі: "Життя подібне на сад. У вас можуть бути прекрасні моменти. Але зберегти їх можна тільки в пам'яті".

Світова реакція була миттєвою. Наприклад, Барак Обама написав, що любив Спока і ту віру в людство, яку він втілив у своєму образі.

Шану легендарному акторові склали навіть космонавти з орбіти. Астронавти з NASA зазначили, що Спок надихав покоління інженерів та астронавтів. Для наступних досліджень вони обіцяли скористатися тією енергією та духом, якими Німой наділив містера Спока.

Дивіться також: Незабаром Укрзалізниця представить у Карпатах свою інженерну гордість — Бескидський тунель