Вшанували пам'ять жертв і в Пенсільванії, на місці падіння 4-го захопленого терористами літака.

Напередодні Барак Обама повідомив американців, що США починає авіаудари в Сирії та Іраку по позиціях бойовиків ісламської держави.

Білий Дім заявив, що США приєднуються до ЄС і запроваджують нові санкції проти Росії у відповідь на дії цієї країни в Україні і присутність там російських військових. Додаткові санкції торкнуться фінансового, оборонного і енергетичного секторів. Якщо Росія буде повністю дотримуватись умов перемир'я, заявив Білий Дім, санкції скасують. Раніше про введення додаткових санкцій заявили і в ЄС.

Нові обмежувальні заходи проти Росії у зв’язку з кризою в Україні будуть надруковані в офіційному журналі вже завтра і негайно набудуть чинності. ЄС посилює свої заходи в 4-х сферах, в яких ми вже ввели санкції в липні. Мова йде про доступ до ринку капіталу, оборони, високоточних технологій і товарів подвійного призначення, – заявила прес-секретар Верховного представника ЄС з закордонних справ і політики безпеки Майя Косьянчич.

Також запроваджують індивідуальні санкції проти фізичних осіб, причетних до сепаратизму в Україні. ЄС заявив, що до кінця місяця буде проведено аналіз виконання умов режиму припинення вогню, за результатом якого санкції можуть бути скасовані.

Москва погрожує у відповідь на санкції ЄС купувати менше імпортних бувших у вживанні автомобілів і одягу.

Вже на багатьох рівнях політичне керівництво Росії дало зрозуміти, що ми відповідно приймемо адекватні заходи, і відповідь наша буде цілком сумірна з тими збитками, які завдають ці санкціонні заходи економікам наших держав, – попереджає прес-секретар Міністерства закордонних справ РФ Олександр Лукашевич.

Також президент Росії наказав російським військам на східному напрямку провести повномаштабні навчання з метою оцінити їх готовність захищати морські рубежі з Японією. Навчання, у яких приймуть участь 65 тисяч військовослужбовців, триватимуть 7 днів. Президент Путін скасував свій візит до Японії через те, що Токіо приєдналося до санкцій ЄС і США проти Росії.

Майже дві третини американців та європейців підтримують запровадження більш жорстких санкцій проти Росії. До того ж близько 70% і тих і інших негативно ставляться до цієї країни. Про це свідчить результат опитування німецького Фонду Маршала, представлений у Вашингтоні у четвер.

Соціологи також дослідили ставлення американців та європейців до України і рівень її підтримки у протистоянні з Росією.

Позитивно до України ставляться 44% американців, негативно – одна третина. В той же час 57% жителів США вважають, що Україні необхідно надати більшу політичну і економічну допомогу, навіть не зважаючи на ризик конфлікту з Росією, дві третини американців за прийняття України у НАТО. А розлучатися з озброєнням на користь України американці, як і європейці, бажанням не палають.

У питанні надання військового спорядження і обладнання Україні підтримка знижується. У США тільки 43%, в ЄС 25%, в Польші – 52%. При чому в Польші найбільш висока підтримка України у всіх питаннях, – розповідає старший віце-президент Фонду Маршала Іван Вейвода.

Більш за всіх опонентів військової допомоги Україні мешкає в Німеччині, Франції, та Італії. В той же час опитування свідчить про те, що між ЄС та США зростає згуртованість.

Рідко коли бажання сильного рішучого трансатлантичного лідирування було вище – 70% американців хочуть, щоб ЄС був сильним лідером у світі. Це на 30% більше, ніж минулого року, і більшість, 56% європейців, хочуть сильного американського лідерства, – каже помічник заступника Держсекретаря США Вікторія Нуланд.

В той же час в США думка експертів і звичайних людей, яка країна представляє найбільшу загрозу безпеці, кардинально відрізняється.

Більшість експертів бачать її в Росії, звичайні громадяни в Китаї і Північній Кореї.