Історичною подією ратифікація Угоди стала не тільки для України. Єропейські парламентарі аплодували стоячи.

За всю історію парламентаризму, вперше два парламенти одночасно ратифікували міжнародну угоду. Це безпрецедентний випадок. Ми маємо пишатись тим, що відбулося. Ратифікація цієї угоди – це червоний день календаря для демократії, – заявив президент Європарламенту Мартін Шульц.

У російських парламентарів своя інтерпретація ратифікації Угоди.

Ми проти цієї Угоди, тому що ми перебуваємо у взаємовідносинах по окремих позиціях у Митному союзі та СНД, в нас є домовленості, і щойно будуть прийняті ці угоди, ми будемо змушені закрити свої кордони для багатьох товарів, – каже депутат Думи РФ Франц Клінцевич.

Колишній посол США в Україні назвав ратифікацію важливим та необхідним кроком на шляху європейської інтеграції України.

Голосування за ратифікацію Угоди, як у ВР так і в Європарламенті, отримало велику підтримку від США. Тут це сприймається як дуже важливий крок, який допоможе Україні стати на європейський шлях. Саме цей шлях у Вашингтоні вважають єдиним логічним для майбутнього України, – сказав Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер.

Тим часом на засіданні російської Думи пролунала глибока занепокоєність стосовно надання Україні військової допомоги західними країнами.

Ці навчання заплановані давно, вони проводяться кожного року, в них беруть участь більше тисячі військових, які представляють 14 країн. Від США лише 200 людей. Ці навчання – репетиція миротворчої операції. Проводяться вони на заході України в 22 км від польського кордону. А від Донецьку 1200 км. Навчання буде проведено, як заплановано, і я не вважаю, що вони провокаційні, – повідомив генерал армії США Філіп Бридлав.

Поки існує загроза з боку Росії, Україна має шукати союзників і відповідно прагнути вступу в НАТО, так вважає командир добровольчого батальйону "Донбас" Семен Семенченко. Зараз він перебуває у Вашингтоні з місією народної дипломатії.