Напередодні відбулась дискусія у Вашингтонському інституті Кеннона, присвячена пошукам шляхів вирішення конфлікту і встановлення стабільності в Україні.

Професор національного воєнного коледжу Вільям Хілл, маючи досвід керівництва місією ОБСЄ в Молдові, вважає, що Заходу варто перейти від політики тиску на Росію до спроб домовитись.

Захід повинен бути терплячим і наполегливим у спробах домовитись з Росією, а не йти на подальшу конфронтацію. Це буде важко зробити у напруженій політичній ситуації. В межах цього процесу, я вважаю, питання Криму потрібно вдікласти і розглядати це так, як анексію Балтійських країн, – сказав Вільям Хілл

Також одним із учасників обговорення, які висловили сумніви стосовно того, чи варто визнавати зацікавленість Москви в Україні в такому вигляді, як його розуміє нинішня влада Росії, був Ярослав Мартинюк.

Треба говорити з Путіним, але говорити з сильної позиції. Україна має досить слабку позицію. Тому що залежна від газу та інших речей. І тут я вважаю, що Захід повинен сильно віднестись до Путіна та Росії, – сказав Мартинюк.

А от командуючий сухопутними військами НАТО, в Росії бачить швидше ворога, ніж сторону в процесі перемовин. Він зазначив, що головне завдання Росії — це зруйнувати Альянс, і закривати очі на анексію Криму Захід не повинен.

Всі говорять про те, що незаконно анексований Крим, але ніхто не збирає багатонаціональну воєнну силу, щоб повернути його. Якщо міжнародна спільнота визнає Крим російським – змінюється статус територіальних вод Чорного моря. Такий сценарій несе серйозні наслідки, якщо ми нічого з цим не зробимо, – наголосив командир сухопутних військ НАТО.