Обама заявив, що США готові взяти участь у цій місії.
Раніше президент Росії Володимир Путін повідомив голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу про відправлення в Україну гуманітарного конвою. В Єврокомісії повідомили, що Баррозу застеріг російського президента від будь-яких односторонніх дій в Україні, в тому числі під приводом надання гуманітарної допомоги, і запропонував йому долучитися до міжнародних зусиль.
НАТО оцінило вірогідність військового вторгнення Росії в Україну як високу. В телефонній розмові з Порошенко, Баррозу підтримав ініціативу українського президента про надання гуманітарної допомоги спільними зусиллями відповідно до міжнародного права. Також повідомив, що ЄС готова виділити для цього 2,5 мільйони євро.
Канада планує надати Україні додаткову військову допомогу, яка буде доставлена 3-4 вантажними літаками, про це повідомив депутат канадського парламенту Тед Опітц.
Ми тісно спілкуємось з українськими військовими, оцінюючи їх потреби. Українська армія розвалювалась за Януковича, але сьогодні армія відроджується, зростає її кількість, бойовий дух і вона діє дуже успішно. Військові зараз загнали провокаторів, яких підтримує Кремль, у Донецьк, подальша боротьба буде дуже важкою, але я думаю, що українці мають пишатися своїми збройними силами, їх прогресом. Я вражений, наскільки швидко вони змогли підняти свою боєздатність, – сказав депутат канадського парламенту Тед Опітц.
Канада є лідером у питанні санкцій проти Росії, окрім секторальних, в першу чергу банківських санкцій, канадський уряд запровадив персональні санкції проти 189 фізичних осіб в Росії та Криму. Важливою також є і дипломатична підтримка.
Канада, я думаю, найкращий друг України в світі. Наш прем’єр-міністр постійно підіймає питання Укарїни зі світовими лідерами, не дає їм про них забути. Наш прем’єр був найгучнішим голосом у підтримку України у G7. Ми чітко обгрунтували чому Путін не може бути у Великій вісімці, і тепер це Велика сімка, – наголосив Опітц.
Депутат висловив щире здивування санкціями Путіна – забороною на імпорт продуктів харчування США, Канади, ЄС, Австралії і Норвегїї. На його думку, це викличе зріст цін, обмежить вибір і призведе до дефіциту основних продуктів в Росії.
США оцінили свої можливі втрати від заборони імпорту сільгосппродукції в Росію в 1 мільярд 300 мільйонів доларів, однак тут стверджують, що більше втрат санкції нанесуть самим росіянам.
Проте російський народ не висловлює відкритого обурення імовірним погіршенням якості життя, навпаки, багато хто висловлює свою підтримку політиці Путіна і вишукуються у черги, щоб придбати сувеніри з портретом улюбленого вождя.