США занепокоєні можливістю вторгнення Росії на територію України і уважно стежать за гуманітарним конвоєм.

За повідомлення агентства "Ітар-Тасс", конвой везе 2 тисячі тонни гуманітарної допомоги, а це 200 тонн кукурудзяних пластівців, 100 тонн цукру, 62 тони дитячого харчування, 54 тонни медичного обладнання і ліків, спальні мішки і генератори.

Українська влада заявила, що не допустить на територію України російську техніку, а гуманітарна допомога, якщо й буде прийнята, то лише після ретельної перевірки і тільки на вантажівках Червоного Хреста.

Для доставки їжі і ліків не потрібні військові колони, танки та артилерія. Припиніть агресію, припиніть підтримку терористів, припиніть створювати незаконні терористичні структури, відтак не буде жодної потреби у будь-якій гуманітарній допомозі, – сказав заступник Міністра закордонних справ України Данило Лубківський.

Російська сторона в свою чергу стверджує, що конвой має бути доставлено на територію України без додаткових умов.

Я з обережним оптимізмом можу сьогодні сказати, що всі імовірні і не імовірні приводи було знято і я сподіваюсь, що у найближчий час ця гуманітарна акція відбудеться під егідою міжнародного комітету Червоного Хреста. Ми узгодили всі деталі з керівництвом України. Сподіваюсь, західні партнери не будуть чинити перешкоди, – заявив Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Західні партнери свою обережну позицію у цьому питанні пояснили бажанням запобігти подальшій агресії Росії.

На засіданні в Брюсселі комісар Європейської комісії з гуманітарних питань Крістіна Георгієва заявила, що спрямована Росією гуманітарна допомога може потрапити на територію України виключно після інспекції і за згодою української влади.

Ми дуже серйозно обговорюємо це питання впродовж останніх кількох днів. Наша позиція чітка – суверенітет України має бути захищений, доставка гуманітарної допомоги має відбутися в умовах нейтральності, незалежності і неупередженості. Насправді відправлено конвой з гуманітарною допомогою, але мине кілька днів перш ніж він дістанеться кордону. Після чого його має оглянути українська сторона, тільки тоді вантаж може бути доставлено. Він має преслідувати єдину мету – надати допомогу постраждалому населенню. Ми маємо чітко знати, що в цих вантажівках гуманітарна допомога, а не щось інше. І ми не можемо цього знати без перевірки. Як вантаж буде доставлено, ми обговоримо у наступні дні, – сказала Комісар ЄК з питань гуманітарної допомоги Крістіна Георгієва.

А поки західні лідери висловлють сумніви стосовно справжніх намірів Росії.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп попередила, що вторгнення Росії на територію України під прикриттям гуманітарної допомоги буде сприйнято як махінація. Міністр сказала, що Австралія жорстко засудить спробу Росії зайти на територію України під приводом доставки гуманітарної допомоги.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус також попередив про небезпеку, яку становить гуманітарна спроба з боку Росії. Ми маємо бути максимально обережними – сказав він. Цей конвой може бути використано Росією щоб зайняти позиції біля Луганська та Донецька. Конвой може бути прийнятий тільки якщо його дозволить Червоний Хрест.

Президент Будинку Свободи Девід Креймер вважає, що США мають збільшити військову допомогу Україні, оскільки теперішньої підтримки не достатньо, щоб запобігти агресії Росії.