Також голова облдержадміністрації запевнив, що категорично засуджує осіб, які організовували провокації у Львові 9 травня.

"Мене мучить сумління за те, що на Львівщині ще можуть бути такі факти, коли зривали стрічки з людей і стріляли на вулиці… Сумління у мене неспокійне, але чисте. Бо я не давав злочинних наказів", - наголосив Цимбалюк.

"По-перше, протягом 20 років у Берліні віддають честь пам’ятнику радянському солдату і, по-друге, на День Соборності в Україні було утворено живий ланцюг. Я переконаний, що ніхто із вас не хоче розірвати цей ланцюг", - сказав він.

Також Михайло Цимбалюк пояснив, що не залишився на Пагорбі слави 9 травня, оскільки мав інші заплановані заходи, а також запевнив, що не знає, хто давав правоохоронцям наказ не пропускати людей з квітами на Марсове поле.

Водночас чиновник зазначив, що має свої запитання до правоохоронних органів, зокрема чому не було виконано рішення суду про заборону масових заходів.

Окрім того, Цимбалюк зазначив, що хотів би, аби правоохоронці дали оцінку особам, які ламали службовий автобус із делегацією після покладання квітів на Пагорбі слави, в якому взяв участь він та мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, 9 травня у Львові під час святкування Дня Перемоги виникли численні сутички – зокрема, між націоналістами та правоохоронцями. Так, націоналісти і представники ВО "Свобода" атакували мікроавтобуси, якими на акцію до Пагорбу слави під’їхали ветерани, комуністи та представники партій "Родіна", "Русское единство" та "Дозор".

10 травня Михайло Цимбалюк написав заяву про звільнення, згодом він заявив, що зробив це під тиском "свободівців".