Виступ Порошенка в ПАРЄ
11 жовтня Президент України Петро Порошенко відвідав з робочим візитом Страсбург, де виступив на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи. Під час свого виступу український лідер, зокрема, вкотре звинуватив Росію у тому, що вона постійно порушує взяті на себе зобов’язання, передбачені Мінськими угодами, та наголосив, щ російські військові досі ведуть воєнні дії та окуповують Крим і Донбас.
Читайте також: Кремль провів тонку операцію проти України, – Огризко
Крім того, український гарант пояснив важливість закону "Про освіту" для України.
"Це рівні можливості для усіх учнів, незалежно від їхнього походження, місця проживання чи національності. Не припустимо, коли діти, що належать до нацменшин в Україні, не мають можливості отримати належні знання з української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, для побудови кар’єри і для самореалізації в Україні. Цей закон виправить цю ситуацію", – переконує Порошенко.
За його словами, новий закон посилює вивчення української мови на початкових рівнях навчання, при цьому не утискає навчання їхніми рідними мовами.
Велику увагу очільник України приділив і питанню Криму.
"Я рішуче відкидаю твердження тих, хто говорить про Крим як про "завершену справу", – відповів він скандальну заяву президента Чехії Мілоша Земана, який вважає, що Україна повинна забути про анексований Крим, адже це "завершена справа", та запропонував владнати це питання за допомогою виплат офіційному Києву (грошима, нафтою чи газом).
Водночас президент переконує, що майбутнє Криму залежить лише від норм української Конституції.
У нашій Конституції прописано норми проведення як місцевого, так і національного референдуму. Територіальний суверенітет – це прерогатива національного референдуму. Але перед тим, як ми почнемо це обговорювати, Крим повинен повернутись до суверенітету України, а далі ми готові вести будь-які переговори та запускати будь-які політичні процеси за нормами української чинної Конституції,
– зазначив політик.
Порошенко також додав, якщо Крим буде перебувати під незаконною анексією Росії, що відбувається з весни 2014 року, то проведення будь-якого законного референдуму буде неможливим, оскільки українська територія перебуває під окупацією.
Підсумки виступу Поршенка в ПАРЄ від 24 Каналу
Корупція в Міноборони
11 жовтня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, в результаті яких вдалося викрити корупційну схему щодо розтрати 149 мільйонів гривень під час закупівель у Міністерстві оборони.
Читайте також: Корупційний скандал в Міноборони: депутати оприлюднили особливості діяльності "Трейд комодіті"
За підозрою у причетності до злочину затримали двох осіб: заступника міністра оборони України та директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства. Згодом зясувалося, що мова йде про Ігоря Павловського та Володимира Гулевича.
За версією слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів Міноборони організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між МОУ та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання для державних потреб палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад мільярд гривень.
Упродовж червня – серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. Внаслідок цього на користь постачальника безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 мільйонів 339 тисяч гривень.
Коментар Назара Холодницького щодо цієї справи
Заочний арешт Парасюка у РФ
У Слідчому комітеті Росії заявили про заочне засудження чотирьох громадян України, в тому числі і нардепа Володимира Парасюка.
"Встановлено причетність до нападу в 2014 році на посольство РФ в Києві громадян України Володимира Романцова, Олексія Бакая і Володимира Назаренка, які брали активну участь в умисному псуванні майна російської дипмісії, а останній також брав участь в нарузі над державним прапором РФ", – розповіла офіційний представник відомства Світлана Петренко.
Крім того, вона додала, що у березні 2016 року на генконсульство у Львові здійнив напад нардеп Володимир Парасюк, який також поглумився над прапором Росії.
У зв'язку з цим, як переконує росіянка, зазначених осіб оголошено в міжнародний розшук і за клопотанням слідства судом щодо них заочно обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
Читайте також: Аваков пояснив ситуацію із оголошенням Росією Парасюка у міжнародний розшук
До слова, на такі обвинувачення сам Парасюк відповів досить стримано.
"Я – не перший і не останній, проти кого вони будуть застосовувати такі дії. Не потрібно акцентувати на цьому увагу. Жити далі. Я в Росію їхати не збираюся. Відносно міжнародного розшуку? Подивимося, що вони зроблять далі, в які інстанції вони подаватимуть документи", – сказав нардеп.
Довгоочікувана прем'єра
12 жовтня виходить на екрани український фільм "Сторожова застава". За сюжетом стрічки, хлопчик на ім'я Вітя потрапляє у час Київської Русі, де він повинен битися проти армієї половців пліч-о-пліч з легендарними богатирями. Головний герой також зустрічає перше кохання.
Доадмо, що це дебютна повнометражна робота режисера Юрія Ковальова за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Крім того, він попрацював і над сценарієм фільму.
Зйомки "Сторожової застави" відбувалися з листопада 2015 року до весну 2016-го на горі Олекси Довбуша, в Коростишівському кар'єрі, а також на знімальному майданчику студії Film.ua.
Фільм "Сторожова застава": трейлер