Труханова затримали
Мер Одеси Геннадій Труханов як міг переховувався. З 26 грудня він не був на роботі: спочатку відпустка, потім незрозумілі раптові поїздки у відрядження. Але 14 лютого він повернувся в Україну. В аеропорту "Бориспіль" його затримали співробітники НАБУ. На летовищі детективи НАБУ оголосили одіозному главі міста про підозру.
Читайте також: Хто такий Труханов: скандальні факти про мера Одеси
Ще чотири чиновники Одеської міськради і двоє керівників приватної фірми проходять по одній справі. Окрім цього, у розкраданні державних грошей підозрюється заступник Труханова Павло Вугельман.
Труханов фігурує у трьох справах: підписання "мирової" щодо Одеського аеропорту, купівля заводу "Краян" за завищеними цінами та привласнення грошей з міського бюджету – мова йде про схеми, пов’язані з ремонтом доріг.
Загалом, як екс-регіонал, любитель поносити георгіївські стрічки, корупціонер після Майдану протягнув при владі ще 4 роки – залишається таємницею. Є також інформація, що 90-х він входив до італійського злочинного угрупування.
З "Панамських документів" стало відомо про його офшорні компанії. Тоді ж і був скандал з російським паспортом Труханова, але він, начебто, довів, що не має російського громадянства.
Читайте також: Сміх та їдкий сарказм: реакція одеситів на затримання Труханова
Зараз Труханов запевняє, що закон на його стороні. Судове засідання за справою мера Одеси Геннадія Труханова перенесли з 14 на 15 лютого. Обиратимуть чиновнику запобіжний захід у Солом'янському районному суді Києва.
Мера Одеси Геннадія Труханова затримали співробітники НАБУ – відео
Розмова Порошенка з Путіним
13 лютого у ЗМІ з’явилася інформація про телефонну розмову Порошенка з Путіним з нагоди річниці схвалення других мінських угод. Пізніше її підтвердив прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков.
За його словами, український президент висловив співчуття у зв’язку з авіакатастрофою, яка сталася на днях під Москвою. Поговорили про обмін полоненими. А також мінські домовленості. У Порошенка мовчать і ніяк не коментують розмову, але й не спростовують, що вона була.
Справді, позавчора була телефонна розмова між Порошенком і Путіним, телефонував Порошенко. Президент України висловив співчуття главі російської держави у зв'язку з авіакатастрофою, яка сталася напередодні,
– сказав Пєсков.
Читайте також: Трамп та Путін провели розмову: деталі
Речник Путіна додав, що під час розмови також згадувалася тема необхідності продовження розпочатого до Нового року процесу обміну утримуваними особами.
Співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов вважає, що телефонна розмова Порошенка і Путіна свідчить про існування певних домовленостей і компромісів щодо місії ООН на Донбасі. Те, що співрозмовники говорили про обмін військовополоненими, більше схоже на прикриття.
Саакашвілі подав до суду
Міхеїл Саакашвілі, якого видворили з України, 14 лютого прибув до Амстердама.
Також стало відомо, що він подав позов до Окружного адмінсуду Києва проти Державної міграційної служби, Адміністрації Держприкордонслужби та Міністерства внутрішніх справ.
Позивач просить суд визнати незаконними дії відповідних структурних утворень ДМС, ДПС та МВС від 12 лютого 2018 року щодо виконання рішення про повернення Міхеїла Саакашвілі до країни попереднього перебування,
– йдеться у повідомленні прес-служби суду.
Читайте також: Які наслідки для Саакашвілі може мати видворення з України
Окрім того, Міхеїл Саакашвілі оформив у Нідерландах посвідчення особи. Цей документ дає політикові право на проживання та роботу в Євросоюзі. Проте політик наголосив, що він як ніколи рішуче налаштований повернути собі громадянство України.
"Сьогодні в Амстердамі, вперше за останній час, у мене з'явився документ, що засвідчує мою особу. Відразу по прибуттю у Нідерланди мені вручили посвідчення особи, що дає право на проживання і роботу в Євросоюзі, вся процедура зайняла всього кілька хвилин", – мовиться у повідомленні Саакашвілі.
День Валентина
14 лютого у багатьох країнах відзначають День святого Валентина. За традицією, закохані дарують одне одному символічні листівки у формі серця – так звані валентинки.
Де святкувати День святого Валетнина як не у місті всіх закоханих – Парижі? До столиці Франції 14 лютого з'їжджаються молоді пари зі всього світу і не лише, щоби обмінятися валентинками. Романтичний поцілунок і фото перед Ейфелевою вежею – ось день закоханих ХХІ століття.
Читайте також: Користувачі соцмереж створили кумедні валентинки від українських політиків
Особливо пощастило на День закоханих японським чоловікам, адже, за традицією, подарунки на свято їм мають готувати жінки. Популярним презентом цьогоріч став шоколад рожевого кольору. Його винайшли ще торік у Швейцарії. Особливий колір смачного десерту – це не продукт хімічної промисловості, його отримують виключно природним шляхом з какао-бобів рубінового кольору.
Читайте також: Як світові знаменитості відзначають День Валентина: зворушливі фото