Напередодні стало відомо, що Труханову обиратимуть запобіжний захід 15 лютого, відтак до Солом’янського райсуду Києва, де власне і відбувалися слухання за його справою, почали з’їжджатися тітушки та активісти націоналістичних організацій.
Читайте також: Якщо Труханова посадять до в’язниці, він почне всіх здавати, – Боровик
Вже у день самого судового засідання кілька молодиків у спортивних костюмах почали блокувати коридор і сходи у будівлі суду, а поблизу неї відбулася сутичка зі стріляниною, яку зав’язали активісти із правоохоронцями. Окрім того, під судом було застосовано сльозогінний газ.
Сюжет 24 Каналу про стрілянину під Солом'янським судом у Києві
Унаслідок безладів щонайменше чотири особи зазнали поранень: дві особи отримали травми голови, дівчина – травму живота, поліцейський – кульове поранення. У зв'язку з цим правоохоронці затримали 36 учасників сутички та виявили у зброю, у тому числі – димову гранату.
Читайте також: У Києві побили активіста "Автомайдану" після суду у справі Труханова
Щодо самого суду над Трухановим, то його взяв на поруки народний депутат від БПП Дмитро Голубов. Як пояснили представники цієї політсили, зробив він це із власної ініціативи.
До слова, у НАБУ вважають таке рішення неспівставним і таким, що не відповідає тому, про що клопотали детективи НАБУ.
"Рішення виглядає дивним. Один із ймовірних співорганізаторів отримав заставу у 5 мільйонів гривень, а людина, яка підозрюється в організації всієї схеми отримує поруки. Рішення про апеляцію прийматиме САП", – зауважила представниця Бюро.
Додамо, що Солом'янський райсуд Києва оголосив також рішення щодо Петра Загодіренка – фігуранта тієї ж справи, за якою проходить і Труханов. Так, йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб. Окрім того, суд надав можливість внесення застави у розмірі 5,2 мільйона гривень і зобов’язав обвинуваченого здати всі паспорти.
Читайте також: Адвокат сповістив про найближче майбутнє Труханова
Олімпіада-2018: Неукраїнські успіхи українців
Спершу уродженка України Альона Савченко та її партнер Бруно Масо, який є уродженцем Франції, завоювали золото Олімпіади-2018 у фігурному катанні. Зауважимо, пара представляє Німеччину.
Зокрема, вони зуміли продемонструвати результат у рекордних 159,31 бала від суддів у довільній програмі та загалом набрати 235,90 бала.
Крім того, медаля для Ізраїлю здобув ще один фігурист – Олексій Биченко, який є родом із Києва. Спортсмен брав участь у короткій програмі у командних змаганнях. Для свого виступу він обрав популярну єврейську пісню "Хава нагіла". У результаті, бездоганний виступ хлопця викликав бурхливі овації серед глядачів та був гідно оцінений членами журі, які віддали Олексію друге місце.
Читайте також: Олімпіада-2018: медальні підсумки 15 лютого
Cуд над Януковичем: що наговорив Турчинов
У Оболонському суді столиці допитувала Олександра Турчинова. Секретар РНБО проходить як свідок у справі по держзраді Януковича. Зокрема, він заявив, що говорив українцям про готовність армії, щоб не сіяти паніку.
Так, Туричнов підтвердив слова Олександра Коваля, що станом на 2014 рік українська армія була небоєздатною. На засіданні РНОБ в кінці лютого 2014 року він подав звіт, що на той час було можливо зібрати тільки 10 тисяч військовослужбовців. А цього було замало, щоб захистити Крим і існувала загроза повномасштабного вторгнення.
Крім того, очільник РНБО розповів про підготовку на початку анексії Криму рішення щодо введення воєнного стану та назвав фактори, чому це рішення так і не схвалили.
Є оголошення війни і є введення воєнного стану. Назви схожі, але зовсім різні рішення за своїм правовим змістом. Оголошення війни – це застосування без обмежень зброї, а оголошення воєнного стану – це жорсткі обмеження конституційних прав громадян: права на зібрання, проведення масових заходів, можливість для влади проводити конфіскацію,
– пояснив секретар він.
Турчинов наголосив, що "коли розпочався цей сепаратистський шабаш", йому б введення воєнного стану дуже допомогло. Саме тому він 27 лютого ввечері дав наказ керівникові юридичного управління адміністрації президента підготувати відповідний указ про введення воєнного стану. При цьому Турчинов відзначив, що введення воєнного стану не дає права на застосування зброї.
"28 лютого на засідання РНБО я планував отримати підтримку цьому рішенню. Але указ не може працювати, коли його не схвалить Верховна Рада. Щоб отримати підтримку Верховної Ради, я запросив лідерів політичних сил і фракцій, які тоді складали більшість у парламенті", – зазначив посадовець.
"Лідери того часу розуміли, що російська агресія може затягнутися на необмежено довгий час. І в них були, мабуть, підстави вважати, що введення воєнного стану, який в тому числі призупиняє проведення будь-яких виборів, призведе до того, що у мене буде необмежена влада. Саме тому за це рішення проголосував тільки я один на засіданні РНБО", – додав він.
Читайте також: Турчинов пояснив, чому Україна не може оголосити війну Росії
Також Турчинов підкреслив, що російська влада навесні 2014 році планувала завершити окупацію Криму до 1 березня, після чого розпочати вторгнення на материкову частину України та встановити контроль над Києвом.
"За планами російських військових і політичних лідерів, які вже пізніше стали зрозумілі, окупація Криму, роззброєння українських частин мали завершитися 1 березня", – розповів він.
За словами секретаря РНБО, згодом українська розвідка та закордонні партнери інформували, що Росія почала концентрацію збройних сил на півночі та сході біля українських кордонів для підготовки вторгнення на материкову частину України.
Спровокувавши загибель цивільних осіб у Криму, користуючись тим, що в країні – хаос, відсутня влада, країна охоплена пожежами сепаратистських заходів, починати без опору вторгнення на територію України, щоб взяти під контроль південь і схід України, а також встановити контроль над містом Київ, щоб відновити маріонетковий режим Януковича,
– заявив він.
Турчинов наголосив, що Росія намагалася взяти під контроль північ і схід країни саме для відновлення влади президента-втікача Віктора Януковича.
Була і заява з його боку щодо чинного міністра внтрушніх справ Арсена Авакова, а саме, що той і тодішній голова СБУ Валентин Наливайченко у 2014 році відправились до Криму, щоб провести переговори з екс-президентом України Віктором Януковичем.
Турчинов пригадав, що тоді Віктора Януковича спробували переконати написати заяву про відставку з поста президента, коли ще той перебував у Криму.
Читайте також: Стрілянина в школі у Флориді: з'явилися жахливі деталі
Трагедія під Широкиним
14 лютого з'явилась інформація, що двоє бійців 36-ої бригади морської піхоти Військово-морських сил України розстріляли чотирьох військових. Пізніше у ГПУ повідомили, що двох підозрюваних морських піхотинців затримали.
"На тілі загиблих виявлено вогнепальні кульові поранення, а у приміщенні, де останні перебували, – ознаки приховання злочину (підпалу та закладки вибухівки)", – зазначила прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.
Крім того, у військовому гарнізоні Маріуполя розповіли, що затримані кажуть про знущання у вигляді постійного прискіпування та надмірного навантаження по службі.
Відомо також, що військових вбили сплячими пострілами в голову, а пізніше намагалися підпалити приміщення для детонування боєприпасів задля приховання слідів злочину.