У Мюнхені стартувала щорічна безпекова конференція
16 лютого у Мюнхені стартувала щорічна конференція з питань безпеки. Традиційно до неї готують звіт про безпекові виклики у світі. У цьогорічному документі конфлікт "в Україні і за Україну" називають головним "каменем спотикання" в деескалації відносин Росії із Заходом.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час свого виступу в рамках конференції заявив, що світ, у якому КНДР, Китай та Росія мають ядерну зброю, а НАТО не має, є небезпечним.
В рамках конференції міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.
Не домовилися ні до чого,
– сказав Клімкін за підсумками зустрічі.
У перший день на Мюнхенській безпековій конференції вже встиг виступити Президент України Петро Порошенко.
Читайте також: Війна, що веде Росія, поступово перетворюється у повномасштабну світову, – Порошенко
Він говорив про "принади "руського міру", ефективність санкцій, загрозу Росії світовій безпеці, показав прапор ЄС, привезений з Авдіївки і запевнив, що антикорупційний суд в Україні таки буде створений.
Петро Порошенко привіз на Мюнхенську безпекову конферецію прапор із прифронтової Авдіївки
Дивіться відео виступу Петра Порошенко на Мюнхенській безпековій конференції:
Луценко вніс в Раду подання на "опоблоківця" Бакуліна
Генеральний прокурор Юрій Луценко вніс на розгляд Верховної Ради подання про зняття депутатської недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності, надання згоди на затримання та обрання запобіжного заходу народному депутатові від "Опозиційного блоку" Євгену Бакуліну.
Про це повідомили у прес-службі ГПУ.
Про те, що ГПУ готує подання на зняття недоторканності та притягнення до відповідальності нардепа від "Опоблоку" Євгена Бакуліна, генпрокурор Юрій Луценко анонсував під час брифінгу 2 лютого.
Тоді генеральний прокурор заявив, що проситиме у Ради дати дозвіл на притягнення Бакуліна до відповідальності за статтями про "створення організованого злочинного угрупування", "розкрадання державних коштів" та іншими статтями Кримінального Кодексу України. Йдеться про причетність нардепа-"опоблоківця" до закупівель так званих "вишок Бойка".
Водночас у ГПУ констатують, що попри те, що Бакулін є народним депутатом він вже досить давно не був на території України.
У коментарях під дописом про подання генпрокурора речниця Луценка Лариса Сарган уточнила, що Бакулін вже близько трьох років перебуває у Росії.
Російський банк "ВТБ" йде з України
Російський банк "ВТБ" оголосив про закриття практично усіх відділень на території України та оголосив про розрахування з вкладниками.
Голова російського банку Андрій Костін уточнив, що до літа у Києві "залишиться один чи два офіси".
Ми зараз дуже жорстко закриваємо відділення по всій країні і розраховуємося з усіма вкладниками,
– цитують голову банку російські ЗМІ.
США офіційно звинуватили Росію у втручанні у вибори
Міністерство юстиції США опублікувало документ, згідно з яким, щодо 13 громадян Росії висунуті звинувачення у втручанні у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році.
Усі обвинувачені є працівниками так званого Агентства інтернет-досліджень, що базується у Санкт-Петербурзі та є відомим як "фабрика тролів".
Серед обвинувачених є бізнесмен Євген Пригожин, якого США пов'язують із агентством. Проте сам Пригожин заперечує зв'язок із компанією.
До списку обвинувачених у втручанні у президентські вибори у США також потрапили Михайло Бистров, Михайло Бурчик, відомий як Михайло Абрамов, Олександра Крилова, Анна Богачьова, Сергій Полозов, Марія Бовда, відома також як Марія Бєляєва, Роберт Бовда, Вадим Подкопаєв, Гліб Васильченко, Ірина Каверзіна, Володимир Вєнков і Джейхун Асланов.
У переліку організацій, причетних до втручання у президентські у вибори США також Concord Management і Concord Catering.
У Росії на такі серйозні заяви Мін'юсту США відреагували типово, заявивши, що це "абсурд".