Сутички під ГПУ

Читайте також: Припинення угоди про дружбу України з РФ: з'явилась цікава реакція Росії

Під стінами Генеральної прокуратури у Києві 17 вересня відбулися сутички між силовиками та представниками націоналістичних рухів, внаслідок інциденту постраждало 7 поліцейських.

За словами націоналістів, протести відбулися через передачу російській стороні уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва. Також активісти вимагають відставки генпрокурора, якого звинувачують в екстрадиції в'язня.

У нас є лише одна мета – відставка прокурора, бо він уже повністю себе дискредитував, бо далі це терпіти неможливо. Настільки багато причин, щоб його звільнити. Найголовніше – бо здали чеченського добровольця ФСБшникам,
– в ексклюзикному коментарі для 24 каналу сказали у праворадикальній організації С14.

В організації додали, що генпрокурор Луценко займається тим, що репресує добровольців і патріотів.
поліція ГПУ сутички протести
Силовики захищали від мітингарів стіни ГПУ
"Справа Медведька-Поліщука ведеться вже кілька років, хоча немає жодних доказів. Але пан Луценко її форсує і хоче посадити на пожиттєвий. Він постійно робить обіцянки, що посадить мажорів, які збивають людей, але при цьому їх все одно випускають, і ті ходять спокійно на волі. ГПУ тим і займається, що не ловить злочинців, а репресує добровольців і патріотів", – наголосили праворадикали.

Читайте також: Повинен підкорятися порядкам: Москалькова прокоментувала побиття Балуха

Під час сутичок силовики спочатку розпилили на людей якийсь газ, після чого почали поливати мітингарів кількома струменями води. Своєю чергою, учасники мітингу почали кидати у будівлю бруківку та розбивати двері.

Під час заходу активісти розписали стіни будівлі, а потім агресивно налаштовані учасники намагалися потрапити у приміщення, застосували газові балончики, а відтак виникла сутичка із працівниками поліції, які забезпечували правопорядок,
– йдеться у повідомлені правоохоронців.

Додамо, що під час сутичок один із правоохоронців розпилив сльозогінний газ на себе та став об'єктом жартів і мемів у соцмережах.

поліція гпу газ
Поліцейський розпилив газ на себе самого

Хто такий Тимур Тимгоєв? 30-річний уродженець Владикавказа був затриманий в аеропорту Харкова в червні 2016 року через те, що його розшукувала ФСБ РФ через Інтерпол. Спочатку суд заарештував його на 40 діб, а згодом взяв під екстрадиційний арешт на час.
Генпрокуратура постановила відправити Тумгоєва до Росії. По дорозі до кордону він порізав собі вени і конвой був змушений повернути інгуша для лікування в Харків. Під стінами СІЗО, де утримували Тумгоєва, правозахисники і громадські активісти, влаштували мітинг з вимогою заборонити екстрадицію. Невдовзі із Женеви на звернення Харківської правозахисної групи надійшла відповідь: Комітет ООН заборонив екстрадицію.
Після звільнення з-під арешту Тумгоєв виїхав на південь Донецької області, в місце розташування добровольчого батальйону імені шейха Мансура. Вдруге і востаннє бійця затримали під час вечері з друзями в одному з кафе Харкова. І передали російській стороні 12 вересня 2018 року. Активісти і військові стверджують, що Тумгоєв справді воював на стороні українського добровольчого батальйону.

Сутички під Генпрокуратурою:

Додамо, що під час сутичок під ГПУ було здійснено напад на журналістку телеканалу NewsOne Дарину Білер. Її разом зі знімальною групою спочатку закидали яйцями, а потім невідома жінка вдарила журналістку кулаком в голову.
Під ГПУ побили журналістку:
Пізніше поліція повідомила, що затримала нападницю та проводить із нею слідчі дії.

Мовний скандал у McDonald's

В Києві у McDonald's на Осокорках відбувся мовний скандал. Відвідувач опублікував в мережі відео та розповів, що його відмовились обслуговувати українською мовою, а на прохання обслужити єдиною державною – почали хамити.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів сам відвідувач – громадський активіст, заступник голови "За україномовний Київ" Андрій Смолій.

"Під'їжджаємо до Макдрайву на Осокорках. Обслуговують російською. Такого ще не чув за всі роки життя. Мак і московською? Хлопець видає їжу. Питаю його: "Чому обслуговування російською?". Він: "Я нє абязан. Па канстітуциі я магу гаваріть как хачу", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: "Вони допомагали анексувати Крим": правоохоронці ідентифікували сотні українських зрадників

На зауваження про те, що в Україні є лише одна державна мова, хлопець сказав "харашо" та ще декілька слів українською. Як зазначає Смолій у своєму дописі, далі підійшов адміністратор McDonald's та російською зазначив, що хлопець з Донецької області та не знає української мови.

– Ви в якій країні працюєте? В Україні чи в країні-окупанті? – Я с Маріупаля. І вапщє у мєня мама в расіі живьот. – Книгу скарг давайте. – Да пажалуста,
– переповів громадський активіст у своєму дописі.

За його словами, потім він написав заяву в книгу скарг та підійшов з нею до віконечка, ввімкнувши камеру. Після цього адміністратор вийшов до нього на вулицю. На відео можна почути, як активіст наголошує на тому, що обслуговування має проводитися державною мовою, аргументуючи це українським законодавством. Адміністратор майже не сперечається та у свою чергу стверджує, що вони намагаються вчити персонал української. Проте сам він володіє нею настільки погано, що вважає ліпшим говорити російською. Окрім цього, він на камеру вирішив продекламувати вірш, як доказ того, що, мовляв, з повагою ставиться до української мови "Я украинец до седьмых колен..."

Відео про мовний скандал у МакДональдсі: адміністратор декламує вірш

Білорусь хоче отримати церковну автокефалію

Білоруська автокефальна православна церква має намір офіційно отримати статус автокефалії.

Про це заявив першоієрарх БАПЦ архієпископ Святослав Логін.

Читайте також: "Приїхали з вирішеним питанням": Посланців Варфоломія у Києві прийняв Порошенко

"Наша мета – також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії", – заявив він.

Архієпископ також висловив підтримку Україні в питанні надання Томосу про автокефалію.

Українська церква нам рідна і близька, тому що в минулому ми мали єдину митрополію – церква в Білорусі починалася з Київської митрополії. Пізніше це була Києво-Литовська митрополія з центром у Новогрудку – вона була знищена Московською церквою. І донині Москва робить все, щоб Українська і Білоруська церкви автокефалії не отримали,
– додав він.

На думку духівників, отримання Україною томосу вплине і на білоруську церкву. Мовляв, коли визнають українську церкву, то наступні кроки повинні бути і щодо білоруської церкви.

Очевидно, якщо зміниться влада у Білорусі на менш залежну від Росії, то вірогідність отримати автокефалію також зросте.

Що таке томос? Це унікальний церковний документ. Випускають томос, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

В Карпатах квітне червона рута

І, насамкінець, про дива природи. В Карпатах раптово посеред осені розцвіла червона рута.

Читайте також: Щось почало між нами відбуватись, – учасники "Танці з зірками" зізнались у почуттях

Ефектне явище можна побачити на схилах Говерли, Чорногори, Мармароського масиву і Свидовця, що входять до складу Карпатського біосферного заповідника.

Цвіте рододендрон східнокарпатський – червона рута. Можна побачити не тільки рожеві квіти, а й білі, що виглядають як альбіноси. Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують,
– розповів директор ДП "Рахівське ЛДГ" Володимир Приступа.

Більше фото унікального природного явища дивіться на сайті 24 каналу.